Як робити іграшки з повсті. іграшки з повсті Як робити.

Дивно, але з повсті можна робити не тільки валянки. Він використовується для виготовлення об'ємних іграшок, аксесуарів та декоративних панно. Робити іграшки з повсті можна кількома способами: мокрим і сухим валянням. Найбільш популярний перший спосіб, він відмінно підходить для виготовлення іграшок, наприклад, невеликого каркасного ведмежати.
Вам знадобиться
  • - гнучка дріт для каркаса;
  • - шерсть;
  • - мило;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Якщо використовується звичайна ринкова шерсть, подбайте про її попередній обробці: виперіть і висушіть. Врахуйте, якщо шерсть невичесанная, при пранні з неї може випасти багато жорстких коротких волосків, які можуть засмітити слив, тому обов'язково ставте туди сіточку.
2
На папері намалюйте силует майбутнього ведмедики, в натуральну величину. Потім скрутіть з дроту каркас іграшки відповідно до малюнком. Для новачка оптимальна величина першої поробки - 10-15 см. Візьміть стрічку вовни, відірвіть 8 прядок: для голови, тулуба і лап з вушками. Намагайтеся робити пасма рівномірними, а прядка для тулуба повинна бути трохи більше за інших.
3
Почніть «распушаются» кожне пасмо: розтягуйте шерсть поперек напрямку волокон. Врахуйте, ніж пушистее будуть пасма, тим вдаліше буде іграшка. В кінцевому підсумку повинні вийти 8 хмарок вовни. Тепер приступайте до намотування. Кожне пасмо акуратно намотуйте на деталь каркаса, як би забінтовивая цю частину фігурки. Останні нитки просуньте всередину деталі за допомогою голки для валяння.
4
Намотуючи шерсть на вушка, допомагайте собі голкою, а кінці пасом просуньте через петлю вушка в голову і там закріпіть. Отже, заготівля ведмедики готова. Тепер приступайте власне до процесу валяння.
5
Приготуйте гарячу мильну воду і, зануривши в воду іграшку, починайте прасувати кожну її деталь руками, натискаючи спочатку несильно. Шерсть під руками повинна стає все більш щільною. Коли це відбудеться, підсильте натиск, поки вся іграшка буквально не затвердіє.
6
Тепер загорніть ведмедика в рушник, не вичавлюючи його. Коли він остаточно просохне, вишийте вовняними нитками оченята, носик і рот. Готову іграшку можна прикрасити забавними аксесуарами, наприклад, пов'язати шарф або надіти на нього смішний жилет. Такий ведмедик - відмінний ексклюзивний подарунок, на виготовлення якого у вас піде всього 2 години.
Зверніть увагу
HandMadeMania, творча студія. : Іграшка з повсті своїми руками (майстер-клас). Програма майстер-класу: правила сухого валяння; види голок, використання різних голок; створення форм (тіло, голова, вушка, ручки, лапи і пр.); пріваліваніе деталей (ніс ...
Корисна порада
Майстер клас про те, як зробити іграшку з повсті, сувеніри з повсті своїми руками. Сувеніри з повсті і валяння на Русі. Протягом декількох століть повсть в Росії використовували, перш за все, для виготовлення традиційної зимового взуття - валянок. Сучасний же повсть - це високохудожній матеріал, з яким працюють професійні дизайнери, створюючи з нього модні аксесуари, предмети інтер'єру, одяг і взуття.