Як написати грамотно пояснювальну. Як грамотнонапісать пояснювальну.

Написати обьяснітельную записку може зажадати у співробітника його безпосередній керівник. У ній мають бути відображені причини порушення трудової дисципліни і трудових правопорушень, в яких даний співробітник звинувачується. Ці причини повинні бути обьяснить з точки зору самого співробітника. У тому випадку, якщо обьяснітельная записка повинна бути написана вами, ваша задача - максимально виправдати себе і знайти об'єктивні причини, які завадили вам виконати поставлене перед вами завдання.
Інструкція
1
В тому випадку, якщо ви вирішили не надавати жодних пояснень, ви маєте на це повне право і повинні знати, що ніякі санкції за цю відмову до вас застосовуватися не повинні. Витребування письмового обьяснения причин і вчинків співробітника до того, як підуть заходи дисциплінарного впливу, є обов'язком роботодавця. Це обмовляється трудовим законодавством (частина 1, статті 193 трудового Кодексу РФ). У тому випадку, якщо ви відмовилися від надання письмових пояснень, складається акт, який підтверджує вашу відмову.
2
Якщо порушення було достатньо серйозним, то обов'язково проконсультуйтеся з юристом, обговоріть з ним, як грамотно скласти вашу обьяснітельную записку, щоб зменшити подальші санкції.
3
Текст записки може бути складений в довільній формі, але в будь-якому випадку, в першій її частині опишіть подію. Форма викладу може бути такою: «У такій-то день сталося наступне подія, і я, такий-то (прізвище, ініціали, посада), у зв'язку з цим можу повідомити наступне ...». Якщо мова йде про дійсно серйозному подію, вкажіть в тексті, що в даних обставинах ви були змушені «діяти відповідно до ситуації, обстановкою».
4
Текст записки надрукуйте на комп'ютері, щоб ваша нервозність не відбилася на манері письма. Використовуйте стандартні аркуші формату А4. Обьем записки не повинен бути більшим - максимум лист-півтора.
5
Чи не брешіть і не виправдовуйтесь, викладайте події в сухий, стриманій манері, начебто ви описуєте все, дивлячись на подію з боку. Намагайтеся правильно підбирати слова. Наприклад, замість «запізнився», напишіть «затримався». Суть від цього не зміниться, але сприйматися вони будуть зовсім по-іншому.
6
Не слід перекладати провину повністю на інших людей. Відобразіть їх участь, але і не знімайте відповідальності з себе. Постарайтеся зберегти стриманість та об'єктивність.
7
Завершіть записку своїм підписом, дайте її розшифровку, проставте дату складання.