Як солити про гриби. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

«Тихе полювання», як нерідко називають збір грибів, приємна сама по собі. Але не менше задоволення може доставити заготовка грибів на зиму. Один з найстаріших і найбільш доступних способів - засолка. Рецептів існує безліч. Засолка може бути холодною і гарячою, які спеції класти й класти їх взагалі - кожна господиня вирішує сама, в залежності від смаків тих, хто буде ці гриби є.
Вам знадобиться
  • гриби;
  • хрін;
  • сіль;
  • кріп;
  • часник;
  • спеції;
  • дерев'яна бочка або велика емальована каструля;
  • таз для замочування;
  • дерев'яний круг за розміром каструлі;
  • гніт;
  • полотнина.
Інструкція
1
Холодним способом можна засолити майже всі їстівні гриби , особливо ж смачно виходять вовнянки, грузді, горькушки та інші гриби , переважно осінні. Не варто засолювати шляхетні гриби - білі, підосичники і підберезники. Губчасті гриби взагалі краще маринувати або сушити. Вони смачні в смаженому і вареному вигляді, а після засолювання можуть вийти гіркими. Переберіть гриби і очистіть їх від сміття. Можна розібрати їх по виду й розміру й засолити кожен вид окремо. Але грибна суміш теж дуже смачна. Деякі засолюють тільки капелюшки. Дуже великі гриби можна розрізати.
2
Налийте в таз холодної води і додайте туди солі з розрахунку приблизно 1 столова ложка на 2 л води. Замочіть гриби . Постарайтеся зробити так, щоб вони опинилися у воді повністю. Міняйте соляний розчин кожні 4 години. Зазвичай буває достатньо замочити гриби на добу. Напевно від них відокремиться ще який-небудь сміття, який необхідно ретельно прибрати. Після замочування гриби промийте.
3
Каструлю ретельно вимийте. Краще всього використовувати для цього суміш соди з сіллю, але в принципі можна мити будь-яким іншим засобом для миття посуду. Головне - як слід змити розчин і сполоснути каструлю.
4
Застелите дно каструлі листям хрону. Покладіть перший шар грибів. Шар повинен бути більш-менш рівним, товщиною 5 см або трохи більше. Гриби укладайте капелюшками вниз. Приблизно підрахуйте вагу грибів. Велика точність в даному випадку не потрібно, але приблизний розрахунок солі - 30 г на 1 кг грибів.
5
Покладіть наступний шар, і знову засипте його сіллю. В процесі можна додати кілька горошин чорного перцю, штук п'ять зубків часнику, гвоздику. Спеції не є обов'язковими, а в деякі гриби їх взагалі не кладуть. Наприклад, грузді і валуї мають особливий аромат, який може зникнути, якщо додати спецій. Через 2-3 шару покладіть шар кропу. Кріп повинен бути великими стеблами, які просто скручують у кілька разів і укладають в каструлю.
6
Вимийте дерев'яний круг і гніт. На 20-літрову каструлю як гніту достатньо буде 3-літрової банки, наповненою водою. Банку необхідно закрити пластмасовою кришкою. Холодний спосіб хороший тим, що не обов'язково відразу солити багато грибів. Скільки є - стільки й засолені. Гриби можна додавати, як і все інше, поки каструля не буде заповнена. Каструлю разом з гнітом накрийте шматком полотна.
7
Рижики відмочувати не потрібно. Маленькі рижики можна засолити навіть в польових умовах. Знадобиться пляшка з широким горлом з пробкою. Пробка повинна бути справжня. Збираєте рижики, які можуть пролізти в пляшку. Їх можна помити в чистому струмку. Покладіть в пляшку перший шар рижиків. Насипте солі з того ж розрахунку, як і для бочки. Знову кладете шар грибів, потім - шар солі і так до моменту, поки пляшка не буде заповнена щільно до самого верху (з шийкою). Заткніть пляшку пробкою. Між грибами і пробкою не повинно бути ні краплі повітря. В процесі засолювання спочатку з'явиться розсіл, потім він помутніє, а потім знову посвітлішає. Коли розчин стане прозорим - рижики вважаються готовими.
8
Гарячий спосіб хороший тим, що дозволяє засолити гриби набагато швидше. Гриби відваріть протягом 15-20 хвилин (крім груздів, для яких достатньо 5 хв). Вовнянки можна просто зашпаріть і потримати з півгодини в окропі. Після цього гриби відкиньте на друшляк і промийте холодною проточною водою. Далі послідовність дій та ж, що і при засоленні холодним способом.
Корисна порада
Сіль застосовується нульового помелу, без йоду; Якщо раптом у вас з'явиться можливість дістати дерев'яну бочку для засолювання - замочіть її та протримаєте з водою доти, поки вона не перестане пропускати воду; Замість хрону можна використовувати листя чорної смородини або вишні; Солоні гриби не можна зберігати при негативних температурах, хоча місце, де стоїть каструля або бочка, повинно бути прохолодним.