Як навчитися винаходити.

Упродовж тисячоліть винахідництво було долею обраних геніїв, здатних за допомогою «осяяння» отримати результат, недоступний простому смертному. Сьогодні, завдяки дієвим методикам, процесом створення нового в техніці може оволодіти практично будь-яка людина. Навчитися винаходити може кожен, і для цього зовсім не обов'язково присутність натхнення.
Інструкція
1
Ознайомтеся з методикою сучасного винахідницької творчості. З середини 40-х років 20-го століття активно розвивається Теорія рішення винахідницьких задач (ТРИЗ), створена радянським інженером і письменником-фантастом Г.С. Альтшуллером. Основи теорії винахідництва викладені в популярних книгах автора, неодноразово перевидавалися в нашій країні і за кордоном.
2
Пройдіть навчання основам технічної творчості в очній або заочній формі. На сьогоднішній день практично у всіх великих містах країни існують школи, в яких навчають винахідництва. Якщо таке навчання вам недоступно, скористайтеся курсами дистанційного навчання ТРИЗ, які проводять визнані і сертифіковані фахівці.
3
Після проходження теоретичної частини навчання винахідництва приступайте до вирішення навчальних завдань. Нехай вас не бентежить той факт, що тренувальні завдання не відносяться до вашої основної спеціальності. Принципи побудови і функціонування систем в техніці та інших сферах людської діяльності (соціальної, художньої тощо) однакові, скрізь діють одні і ті ж закони розвитку систем.
4
Після декількох місяців навчання ви повинні засвоїти основні моменти теорії винахідницької творчості: закони розвитку систем, способи виявлення протиріч в системах, прийоми усунення цих протиріч, стандарти на рішення винахідницьких задач, основи вепольний аналізу (від слів «речовина» і « поле »). Важливим елементом підготовки винахідника є поглиблене вивчення Алгоритму рішення винахідницьких задач (АРИЗ), що дозволяє штурмувати найкаверзніші завдання.
5
Освоївши практичне вирішення нескладних технічних завдань, приступайте до дозволу конкретних виробничих ситуацій. Краще всього, якщо теми для розробок ви відшукаєте на своєму робочому місці. Знайти ситуацію, що вимагає свого винахідника, нескладно. Досить придивитися до «больових точках», які виникають на виробництві та котрий заважає підвищити його ефективність.
Корисна порада
Додаткові джерела: «Як навчитися винаходити», Г.С. Альтшуллер, 1961. «Основи винахідництва», Г.С. Альтшуллер, 1964. «Алгоритм винаходу», Г.С. Альтшуллер, 1973. «Знайти ідею», Г.С. Альтшуллер, 2011.