Як вивести пляму з вовни. Як вивести пляму від риби на шерсті.

Вовняні речі, як і багато інших, доглядати за якими досить проблематично, дуже часто віддають в хімчистку. Після неї вироби з вовни носяться довше, набувають свіжий і оновлений вигляд. Однак очищати невеликі забруднення, від яких ніхто не застрахований в повсякденному житті, можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Перш за все, пам'ятайте про те, що свіжі плями видалити легше, ніж давні, тому не тягніть з чищенням і пранням речей. Для виведення часто використовуються як промислові плямовивідники, так і ті кошти, які майже завжди під рукою. Звичайно ж, універсальних серед них не існує, оскільки використовуваний засіб і правила застосування необхідно вибирати відповідно до типу плями (чорнильним, жирним, плямою від фарби і так далі) і його давністю (адже старі плями практично неможливо видалити відразу, тому обробка потрібна 2 -3 разова, з промиванням забрудненого місця водою).
2
Перед тим, як зайнятися виведенням плям, перевірте дію обраного вами кошти на клаптику тканини, з якої зшита річ, або на якому-небудь внутрішньому шві. Необхідно переконатися, що тканина при застосуванні кошти не поміняє свою текстуру і колір. Зручними матеріалами, за допомогою яких можна позбутися від плям, є шматочки м'якої тканини, наприклад, марлі.
3
Якщо ви вирішили скористатися хімічним засобом для виведення плям, не забувайте, що деякі з них можуть зробити негативний вплив на тканину. Шерсть боїться розчинів, які містять луг. Дуже важливо перед обробкою тканини вибити її, почистити сухою, а потім і злегка вологою щіткою. Найбезпечніше видаляти плями з виворітного боку речі (якщо це, звичайно, можливо). Пляма потрібно обробляти від краю до центру.
4
Не займайтеся очищенням речей в закритому, непроветриваемом приміщенні, оскільки всі розчинники випаровуються досить швидко і легко. Не використовуйте плямовивідники в великих кількостях, не змішуйте їх. При чищенні речей стежте за тим, щоб засіб не потрапляло на відкриту поверхню шкіри, слизові оболонки, дотримуйтесь техніку безпеки; ретельно мийте руки до і після застосування засобу для чищення.
Корисна порада
Сліди від губної помади з вовни (як і з шовку) можна легко вивести за допомогою чистого спирту.