Як визначити зайву вагу.

Проблема зайвого ваги турбує величезна кількість людей. Однак перш ніж приступати до схуднення, необхідно визначити свій зайву вагу. Визначити кількість зайвого ваги в організмі і розрахувати свою оптимальну вагу можна чотирма основними способами.
Інструкція
1
Визначення зайвого ваги на весовВеси нового покоління - найпростіший спосіб визначити процентне співвідношення зайвого ваги . Підлогові ваги нового покоління визначають відсоткове співвідношення зайвого жиру в організмі. В нормі у жінок в організмі жиру має бути від 18 до 25%, у чоловіків - від 12 до 18%. Все, що більше, є зайвим жиром, від якого необхідно позбуватися.
2
Визначення зайвого ваги по складці на жівоте.Ізмерів складку на животі, можна легко визначити надлишок ваги . У жінок вона повинна бути від 2 до 4 см, у чоловіків - від 1 до 2см. Якщо складка від 5 і більше сантиметрів - це вже ожиріння.
3
Визначення оптимального ваги по БрокуНесложний спосіб визначення оптимального ваги запропонував більш ста років тому французький лікар Поль Брок. Його формула розрахунку оптимального ваги заснована на трьох показниках: зростанні, вазі і вік людини. Згідно Броку, від зростання в сантиметрах потрібно відняти 110. Тобто, якщо ваш зріст становить 170см, ваш вага повинна дорівнювати 60-ти кілограмам. Якщо вам за сорок, від зростання необхідно відняти 100, якщо ваш зріст до 166сантіметров. При зростанні від 166 до 175, потрібно відняти 105, при зростанні від 176 - 110. Крім того, необхідно враховувати будова фігури. Худорлявим людям від отриманого результату можна відняти ще 10%, а тим, у кого широка кістка, можна додати 10%.
4
Визначення індексу маси тіла (ІМТ) по КетлеЕтот метод вважається найбільш точним і допомагає визначити ступінь ожиріння і запаси жиру в організме.ІМТ - це відношення маси тіла в кілограмах до квадрату зросту в метрах.Індекс маси тіла розраховується за такою формулою : ІМТ = маса тіла: (ріст Х ріст). Маса тіла вимірюється в кілограмах, зростання - в метрах.Расчети відбуваються таким чином: зростання в метрах зводиться в квадрат. Вага в кілограмах ділиться на отримане значення зростання. За отриманою цифрі можна судити про своє весе.Прімер розрахунку ІМТ: Зріст - 165смВес - 60кгІМТ = 60: (1,65 Х 1,65) = 22ІМТ = 22. Це нормальний вага.
Зверніть увагу
Значення ІМТ: ІМТ = 20 - 25 - нормальна вага, ризику для здоров'я немає ІМТ = 25 - 30 - надлишкова маса тіла, є ризик для здоровьяІМТ = 30 - 35 - ожиріння, високий ризик для здоров'я ІМТ = 35 і більш - сильне ожиріння, дуже високий ризик для здоров'я