Як відремонтувати праску.

Праска - незамінна річ в домашньому господарстві. Зазвичай ми вибираємо цей побутовий прилад надовго, керуючись зручністю в його використанні. І якщо раптом праска вийшов з ладу, буває дуже шкода міняти його на новий. Чи не можна дати друге життя нашому помічникові і відремонтувати його в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • Викрутка, тестер.
Інструкція
1
Розберіть корпус праски. Спочатку відкрийте задню кришку - там, де підключається електричний дріт. В залежності від конкретної моделі ви можете зіткнутися з гвинтами під різний інструмент. Іноді доводиться довго шукати потрібну викрутку або переробляти за допомогою надфіля вже наявну.
2
Після відкриття кришки перевірте шнур живлення. Для цього використовуйте стандартний тестер або підключіть до клем праски патрон із звичайною електричною лампочкою, включеної в мережу. Якщо перевірка виявила обрив шнура, укоротите його або замініть на новий.
3
Якщо провід не пошкоджений, від'єднайте верхню частину пристрою від підошви для перевірки внутрішніх елементів. При розбиранні корпусу відшукайте всі кріпильні гвинти. Якщо в конструкції передбачені засувки, акуратно відіжміть їх за допомогою викрутки. Запам'ятайте, які деталі і в якій послідовності ви від'єднуєте, щоб не ламати потім голову - куди прилаштувати зайві запчастини.
4
Уважно огляньте внутрішні елементи праски: нагрівач, терморегулятор, запобіжник. За допомогою тестера перевірте кожен елемент (вони включені послідовно).
5
Для профілактичного ремонту терморегулятора, у якого можуть не повністю замикатися або розмикатися контакти, прочистите їх надфілем або наждачним папером.
6
Якщо перевірка виявила несправність термозапобіжника, найпростіше виключити його з електричної схеми, закоротив. Праска буде справно працювати і без цього елемента, який є лише додатковим захистом на випадок відмови терморегулятора. Головне - після закінчення роботи побутового приладу своєчасно вимикати його з розетки.
7
Після того, як ви з успіхом відремонтували праска, зберіть його в зворотній послідовності. Збірка полегшиться, якщо в ході розбирання ви завбачливо схематично замалювали її послідовність.