Як визначити ангіну.

Симптоми ангіни декілька розрізняються і залежать від стадії хвороби. Без належного лікування симптоматика стає менш вираженою, а хвороба трудноизлечимой, адже вбити мікроби швидко нездатні навіть сильні антибіотики. Якщо ангіна переходить в хронічну стадію, то вона лише "засинає" на короткі періоди, потім знову проявляється, але вже в ускладненому варіанті.
Інструкція
1
Катаральна ангіна - найлегша стадія. У період хвороби спостерігається набряк і легке почервоніння мигдалин. Підвищення температури тіла до 37 градусів, у маленьких дітей відмітка на градуснику може досягати 38 градусів. В деяких випадках можливий біль при ковтанні і збільшення лімфовузлів. Лікування такої форми хвороби не завжди включає в себе прийом антибіотиків, частіше призначають полоскання горла, спреї і пастилки. Якщо захворіла дитина, обов'язково зверніться до лікаря.
2
Лакунарна ангіна протікає трохи важче, ніж катаральна. Огляньте горло, якщо ви спостерігаєте яскраво виражені зміни в розмірах мигдаликів і підвищення температури тіла до 39 градусів, покажіться фахівця. Також людина може відчувати сильний головний біль, інтоксикацію і озноб. Потрібно прийняти парацетамол і дотримуватися постільного режиму. Але це далеко не все. Лакунарную ангіну необхідно лікувати антибіотиками, інакше захворювання дуже швидко переросте в хронічну стадію.
3
Фолликулярная ангіна - ускладнення хронічного захворювання, коли тканина деформується. Крізь стінки мигдалин видно гнійні пухирці, яскраво виражений набряк глотки, з'являється озноб і висока температура близько 40 градусів. Якщо ви помітили всі ці симптоми, а ще й збільшення лімфовузлів, негайно викликайте швидку допомогу. Іноді набряк переходить на гортань і може перешкоджати диханню, особливо це виражено у маленьких дітей.
4
Флегмонозна ангіна вимагає негайної госпіталізації. Якщо у вас сильно набрякли і вкрилися гноєм мигдалики, особливо з одного боку, а також слизова горла набухла і піднялася висока температура - не зволікайте. Набряк глотки може розвинутися стрімко. На фоні захворювання ви можете помітити виражене зміна форми шиї, сильне збільшення шийних лімфовузлів. Якщо ви вчасно не звернетеся до лікарні, вилікувати ангіну буде складно.