Як визначити широту і довготу по карті. карта з довготою і широтою.

У глобусів і географічних карт є власна система координат. Завдяки цьому на них можна нанести і знайти будь-який об'єкт нашої планети. Географічними координатами є довгота і широта, ці кутові величини вимірюються в градусах. З їх допомогою можна визначити положення об'єкту на поверхні нашої планети щодо початкового меридіана і екватора.
Інструкція
1
Знайдіть паралель, на якій знаходиться вибраний об'єкт і визначте, яка в нього широта. Дана координата визначає кут між екватором і прямовисною лінією в обраній точці. Широта паралелі позначається на рамці географічної карти і вимірюється від 0 до 90 градусів. В південній півкулі широти називаються південними, а в північному - північними. Наприклад, Каїр (столиця Єгипту) знаходиться на північ від екватора і розташований на паралелі 30 °. Отже, одна з його координат - 30 ° північної широти.
2
Навчіться визначати широту об'єкта, якщо він знаходиться між паралелями. Для цього визначте широту паралелі, розташованої найближче до обраного об'єкта, а потім додайте до неї число градусів дуги меридіана від об'єкта до цієї паралелі. Наприклад, столиця Росії розташовується на північ від паралелі 50 °. Між нею і цією паралеллю - 6 °. Виходить, що Москва знаходиться на 56 ° північної широти.
3
Знайдіть меридіан, на якому розташований вибраний об'єкт, і визначте його довготу. Довгота - це кут між меридіаном, на якому розташований ваш об'єкт, і початковим меридіаном. Її значення може бути в проміжку від 0 до 180 °. Зазвичай на карті довготи позначені у перетинань екватора з меридіанами. Довгота, яка знаходиться на схід від нульового меридіана, називається східною, на захід - західною. Приміром, Санкт-Петербург розташований на 30 ° східніше нульового меридіана, тому його координата - 30 ° східної довготи.
4
Спробуйте визначити довготу об'єкта, розташованого між меридіанами. Для цього визначте довготу найближчого меридіана щодо нульового і додайте число градусів дуги паралелі між вашим об'єктом і даними меридіаном. Приміром, російська столиця перебуває на 8 ° східніше меридіана 30 °, значить її координата - 38 ° східної довготи.