Як побудувати будинок з глини.

Скільки століть існує людина, стільки часу він будує і облаштовує своє житло, дотримуючись основні правила. По-перше, будинок повинен зберігати тепло при мінімальних затратах палива. По-друге, захищати в літню спеку від надлишків тепла сонця. По-третє, зберігатися під впливом природних факторів (дощ, сніг, вітер і т.д.). По-четверте, бути простим і легким при будівництві, виготовлятися з доступних будівельних матеріалів.
Інструкція
1
Всім цим вимогам відповідає будинок , побудований з глини. Основний будівельний матеріал знаходиться буквально під ногами. При риття траншеї під фундамент майбутнього будинок а, при влаштуванні вигрібної ями відпадає необхідність вивозити вийняту глину за межі будівельної ділянки. Вона вся піде на виготовлення стін будинок а.
2
Існує кілька способів застосування глини для будівництва житла. Але самі прості і доступні - два: 1. Спорудження на початку будівництва дерев'яного каркаса і заповнення простору між стійками каркаса соломою з гліной.2. Виготовлення цегли з нарізаною соломи, перемішаної з глиною і водою, з яких потім викладаються стіни будинок а.
3
Фундамент під стіни будинок а і в тому і в іншому випадку повинен зводитися серйозний, т.к. навантаження на нього буде чимала. Оскільки глина володіє великою гігроскопічністю, гідроізоляцію краще зробити подвійну: між фундаментом і цоколем (який викладається з звичайного обпаленої червоної цегли) і цоколем і стінами.
4
При влаштуванні стін з «легкого» саману перший спосіб привабливіше тим, що в роботі цієї бере участь мінімальна кількість працюючих, тобто залучення сторонньої робочої сили не обов'язково. З дерев'яного бруса перерізом 100х100мм зробіть каркас майбутнього будинок а і підготуйте будівельний матеріал для стін. Для цього солому укладіть в ємність в заздалегідь приготовлений розчин глини. Перемішайте. Через деякий час отриману масу відкиньте на сітку і дайте розчину небагато стекти. Під сіткою краще зробити слив для збору надлишків стікала вода з глиною і з'єднати його з ємністю для просочення соломи.
5
Покладіть підсохнула масу між щитами знімною опалубки, яку закріпіть на брусках каркаса цвяхами. Для видалення пустот утрамбуйте масу ручної трамбуванням. Після просушування і затвердіння стіни зніміть опалубку і закріпіть її на каркас сусідньої ділянки. Знову заповніть соломою з глиною. І так до тих пір, поки не зробите все стіни.
6
Технологія будівництва стін будинок а з саманного цегли абсолютно інша. Одержувані в результаті стіни містять більшу кількість глини і менша кількість соломи порівняно зі стінами, виконаними з «легкого» саману. На підготовлену площадку насипте глину і починайте робити заміс, поступово додаючи в глину воду і нарубану довжиною 5-10см солому.
7
Після отримання однорідної маси заповніть нею заздалегідь розкладені форми і витримайте кілька годин для того, щоб сформований саманна цегла трохи підсох і не деформувався. Для більш ефективної просушки цеглини слід перекладати, тобто міняти місцями боку, на яких вони укладені на настил.
8
Після того, як цеглини просохли, можете приступати до кладки стін. Обробляючи стіни зовні, необхідно пам'ятати, що всередині цегли є залишкова волога, тому матеріал обробки повинен пропускати воздух.Строітельство горища, дахи виконуйте як звичайно, без якихось відмінностей.
Зверніть увагу
Будівництво будинків з глини - це найменш промисловий, найбільш безпечний і найпростіший з натуральних способів будівництва. Глина з прадавніх часів служить будівельним матеріалом. Ще у Вавилоні і Стародавній Русі за багато тисяч років до Різдва Христова з необпаленої глини зводилися господарські споруди, будинки.
Корисна порада
Глину використовують в будівництві споконвіку. В Європі збереглися глиняні споруди, яким за тисячу років. У нас в Естонії можна побачити будинки з глини, побудовані в XIX столітті. Будинок з глини «дихає» і зберігає здоров'я мешканців. У глини чимало хороших властивостей, які допомагають створити здорові і комфортні умови для життя людини.
Замішуючи глину і солому на воді, ви отримаєте древній будівельний матеріал - саман. Він володіє відмінними термоізоляційними і механічними властивостями. Побудувати невеликий будинок з соломи і глини дуже просто.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - брезент;
  • - глина;
  • - вода;
  • - пісок;
  • - солома.
Інструкція
1
Для приготування суміші з соломи і глини , викопайте в землі яму. Її розмір залежить від ваших можливостей, а також від кількості людей, які будуть зайняті цією роботою. Яма повинна бути не глибокою - 30 см. При більшій глибині буде важко змішувати компоненти.
2
На дно ями укладете поліетиленову плівку або брезент, щоб суміш не прилипала до грунту. В підготовлену яму налийте води. Замочіть в ній глину. Головне в даному процесі - дотримання пропорції глини , піску і води.
3
Правильну пропорцію визначте досвідченим шляхом. Скачайте глиняну кульку. Киньте з висоти 1 м на траву. Якщо він зберіг форму - суміш має правильні пропорції. При недостатній кількості води кульку розіб'ється. Плоский вигляд говорить про те, що багато глини і води.
4
З підібраною пропорції приготуйте необхідну кількість замісу. Візьміть краї брезенту, щоб суміш перемістилася в центр. Ногами ретельно перемішайте. Додайте солому і перемішайте. Зробіть пробний кульку. Якщо він не розіб'ється при ударі об землю - суміш готова.
5
З отриманого розчину сформуйте блоки потрібного розміру і почніть кладку. Товщина стін вибирається залежно від будівлі. Головне дотримуватися основне правило - біля основи саманні блоки повинні бути широкі. При будівлі будинок а - не менше 25 см. Блоки робіть у висоту з розрахунком, щоб він не ліз. Довжина - на ваш розсуд.
6
Кладка виробляється без додавання сполучного матеріалу (цементу). Блоки просто кладіть друг на друга. Нижній ряд повинен повністю просохнути, щоб стіни не поповзли. При появі опуклостей зріжте їх ножем.
7
Інший спосіб будівлі будинок а з соломи і глини . Розчин закладають в знімні опалубки, які змонтовані на каркасному підставі. Коли стіни будуть готові, зніміть опалубку. Дайте просохнути будовою.
8
Дах для таких будинок ов зазвичай роблять солом'яному. Фундамент та перекриття зробіть звичайним способом.