Як легко запам'ятати текст.

Кожен з нас зі шкільної лави пам'ятає, як важко буває заучувати напам'ять великі тексти . Багатьма учнями великий обсяг прози для заучування сприймається як каторжна праця. З віршами деколи справа йде простіше, але і їх вчити досить важко, особливо якщо вони написані у важкому стилі. Проте, можливо, є спосіб легко запам'ятати текст? Або в будь-якому випадку доведеться просиджувати за текстом години безперервно, зазубрюючи пропозиція за пропозицією?
Інструкція
1
Такий спосіб існує. Але не варто думати, що при цьому не доведеться прикладати ніяких зусиль. Спосіб щодо легкого заучування тексту базується на властивостях короткочасної і довготривалої пам'яті, а також на часі найбільшої її активності.
2
Перший раз прочитайте текст цілими, не намагаючись його запам'ятати. Просто вислухайте загальний зміст, зверніть увагу на лексичні та смислові деталі. Уточніть, чи всі слова вам зрозумілі. З'ясуйте значення незнайомих слів, якщо такі є. Ні в якому разі не заучуйте текст з незрозумілими виразами і термінологією. Це призведе до даремного зазубрюванню і не принесе користі.
3
Починати роботу з текстом найкраще вранці, поки голова ще «свіжа», що не втомлена. В цьому випадку аналізувати текст буде значно простіше.
4
Після того, як текст розібраний, а сенс усіх слів і виразів зрозумілий, прочитайте його ще раз. Постарайтеся вибудувати логічний ланцюжок: що за чим слід. При необхідності можна записати послідовність на папір. Складіть свого роду план до тексту.
5
При вибудовуванні логічної ланцюжка не потрібно дробити текст на занадто дрібні епізоди, але в той же час його великі шматки для мозку «нелегкотравних».
6
Після того, як складено план до тексту, кілька разів прочитайте частину тексту, відповідну першого пункту плану. Постарайтеся її запам'ятати. Ключові слова заучиваемого уривка можна записати, зробити тимчасову шпаргалку.
7
Зробіть паузу, змініть свою діяльність, бажано на фізичну, приблизно на півгодини-годину.
8
Після паузи переходите до наступного уривку тексту і пункту плану і так далі. Кожен уривок заучиваемого тексту Перемежовувати зміною діяльності.
9
Після того, як опрацьовано останній уривок тексту, зробіть паузу, а потім прочитайте весь текст цілком один раз. Постарайтеся повторити весь текст цілком, при необхідності спирайтеся на план. Прочитайте весь текст кілька разів, якщо це необхідно. Постарайтеся повторити його напам'ять без використання плану.
10
Дайте собі тривалий відпочинок від заучування. Залиште повторення до вечора.
11
Увечері перед сном обов'язково прочитайте текст 1-2 рази. Не намагайтеся ввечері повторити його напам'ять.
12
Вранці текст можна прочитати ще раз і повторити напам'ять. А, може бути, читання вже не потребуется.Несмотря на те, що пропонована технологія є тривалою, розтягнутою у часі, вона дозволить досить легко запам'ятати текст прози чи вірша.
Кожен день людина отримує неймовірну кількість інформації. Якщо якась її частина без наслідків може бути загублена, то інша є вкрай важливою, і її необхідно запам'ятати. Щоб зробити запам'ятовування інформації більш ефективним, слід осмислити її.
Вам знадобиться
  • - олівець
Інструкція
1
Налаштуйте себе на те, що вам необхідно щось запам'ятати. Не вся інформація вам потрібна, тому ви не звертаєте на неї уваги і не запам'ятовуєте її. Якщо ж ви дасте мозку сигнал, що вам потрібно загострити увагу на цьому тексті, телефонному номері або фразі, то ця інформація з більшою ймовірністю відкладеться у вашій пам'яті.
2
Перегляньте зміст книги або зміст тексту, який вам потрібно запам'ятати. Це дозволить вам подумки сформувати структуру інформації. Потім вам буде значно простіше з'єднувати смислові блоки між собою, якщо ви будете точно знати, що і за чим слід.
3
Сформулюйте основні питання, відповіді на які ви повинні знайти в даному матеріалі. Тоді ваша увага буде загострюватися на них, і ви з більшою ймовірністю запам'ятайте необхідну інформацію з першого разу.
4
Уважно прочитайте текст. Обов'язково виділяйте важливі місця і основні думки. Таке детальне прочитання залишить у вашій пам'яті важливі елемент інформації, вчепившись за які ви потім зможете відтворити всю картину. Якщо ви відчуєте, що відволіклися, почніть читання з того моменту, який пам'ятаєте.
5
Перекажіть текст самому собі або друзям після прочитання. Поясніть важкі для розуміння моменти і загострити увагу на важливих місцях. Якщо ви зрозуміли, що трохи призабули матеріал, через добу перегляньте його знову.
6
Відмовтеся від механічного запам'ятовування, заснованого на зір, слух і т.д. Воно не розраховане на довгострокову пам'ять і вже через 2-3 тижні ви не зможете згадати, про що йшла мова.
7
Якщо вам потрібно запам'ятати телефон або іншу послідовність цифр, надайте кожній з них букву. Найпростіше «обізвати» цифри тією буквою, на яку вони починаються. Наприклад 0-Н, 1-О, 2-Д і т.д. Перекодуйте телефонний номер в буквений шифр. А потім складіть фразу, кожне наступне слово якої буде починатися на подальшу букву. Виходячи з того, що ви самі придумаєте пропозиція, запам'ятати його і розшифрувати буде значно простіше, ніж зазубрювати безликий ряд цифр.