Як визначити справжність діаманта. Як перевірити справжність діаманта в домашніх умовах.

Діамант завжди цінувався дорожче інших каменів. Тому в пошуку дешевших альтернатив з'явилася безліч його імітацій: фіаніт, гірський кришталь, муассаніт, лейкосапфир та ін. Звичайному покупцеві складно розібратися, де справжній діамант, а де - його недорога підробка. Однак існує кілька простих способів, які допоможуть розвіяти або, навпаки, підтвердити ваші сумніви щодо справжності діаманта .
Вам знадобиться
  • лупа 6-кратного збільшення
Інструкція
1
Достовірний висновок про справжність діаманта може видати експертна лабораторія, яка проводить всебічну діагностику властивостей дорогоцінних каменів. Фахівці-геммологи оцінюють діамант за показниками кольору, чистоти, якості ограновування, теплопровідності, флюоресценції. У разі якщо досліджуваний камінь дійсно є діамантом, до нього додається експертний висновок. Цей документ власник діаманта може зберегти як доказ його автентичності.
2
У багатьох містах досі немає геммологических лабораторій, але здобути бодай мінімальні відомості про справжність діаманта можна і в домашніх умовах. За допомогою лупи уважно розгляньте ювелірна прикраса: справжній діамант, найчастіше, закріплений у виробі таким чином, щоб легко проглядалися його нижні межі. Крім того, на нижніх гранях діаманта ні за яких умов ви не побачите дзеркального покриття. В іншому випадку, камінь є підробкою.
3
Вивчіть зовнішній вигляд каменю на предмет видимих відколів, поїдених граней, наявності внутрішніх включень. В діаманті припустимі найдрібніші включення, всі грані і ребра повинні бути рівними, чіткими, без сколів і шорсткостей.
4
Зверніть увагу на виблискування каменю. Діаманти переливаються всіма відтінками сірого, тоді як райдужний блиск повинен навести вас на думку про підробку.
5
Одним з унікальних властивостей алмазу є його висока теплопровідність. Подихайте на камінь і відразу ж вивчіть через лупу його поверхню. На імітаціях алмаза (склі, кварці, цирконі) залишаються туманні сліди, а на справжньому діаманті таких слідів бути не повинно.
6
Якщо підробка невисокої якості, то її легко визначити, потерши камінь наждачним папером. Завдяки унікальній твердості на справжньому діаманті від такого дотику не залишиться й сліду. Схожий спосіб перевірки - подряпати каменем скляну поверхню. Підробка не зможе залишити на ній подряпин, тоді як діамант впорається з цим легко.
7
неоправлених діамант покладіть на аркуш паперу з надрукованим текстом. Крізь скло або кришталь ви чітко побачите букви, а при ламанні світла алмазом текст буде видимий. Ще один схожий спосіб: направте промінь світла від невеликого світлодіода на камінь. Якщо, подивившись з протилежного боку, ви не виявите світлового променя, а замість нього помітите світле обрис по краю каменю, то перед вами справжній діамант.
Зверніть увагу
Перевірку на теплопровідність прекрасно витримує така імітація алмазу, як муассаніт.Не рекомендується визначати справжність алмазу за допомогою дряпання різних поверхонь, оскільки навіть справжній камінь може отримати пошкодження.
Корисна порада
При покупці ювелірного прикраси або неоправлені діаманта зверніть увагу на вартість придбання. Підозріло низька ціна - привід задуматися про справжність пропонованого каменю.
Для перевірки справжності та істинної цінності діамант краще віднести до фахівця в області ювелірної справи, сертифікованому геммологи. Але відрізнити грубу підробку, скло, кубічний циркон, кварц, свинцевий кришталь можна за допомогою нескладних тестів, що не вимагають спеціального обладнання та знань.
Вам знадобиться
  • - книга або журнал;
  • - ліхтарик або лазер;
  • - лупа або мікроскоп.
Інструкція
1
Якщо камінь не знаходиться в оправі, покладіть його на сторінку книги або журналу, прямо на текст. Так як алмази дуже сильно заломлюють світло, ви не побачите крізь них ні ліній, ні букв. Скло або кришталь при цьому будуть діяти як збільшувальне скло, дозволяючи побачити шрифт прямо крізь камінь.
2
посвітити всередину каменю лазерним светодиодом або ліхтариком з направленим променем (цілком можливо, він є на вашому телефоні або брелоку). Подивіться, чи виходить світло із зворотного боку каменю - якщо ви бачите лише світла пляма навколо обода, це напевно діамант (алмази сильно спотворюють промені світла всередині, тому вони не проходять наскрізь).
3
Щоб перевірити справжність діаманта, спробуйте подихати на нього і подивіться, чи з'явиться туманний слід. Як скло, так і кварц і кубічний циркон на мить покриваються туманним серпанком, на відміну від діаманта. Зверніть увагу, камінь муссаніт також витримує цей тест.
4
Уважно розгляньте діамант. У справжньому алмазі всередині ви можете побачити дрібні вкраплення, грані, ребра, крихітні частинки інших мінералів. Вони свідчать про натуральність, хоча і невисокій якості каменю. Врахуйте, всередині діаманта ніколи не буде бульбашок.
5
Оцініть загальний стан каменю. У справжнього діаманта грані не будуть зношені або округлені, поїденим і побитим може виглядати тільки скло. Водночас при вигляді абсолютно чистого, без єдиного включення каменю задумайтеся - швидше за все, це кварц.
6
Дізнайтеся, скільки приблизно повинні коштувати подібні діаманти. Якщо вам пропонують камені занадто дешево, не ризикуйте. Найкраще купувати алмази і діаманти в спеціалізованих магазинах, які гарантують якість.
7
Запам'ятайте деякі правила: справжні діаманти дуже рідко покривають дзеркальним покриттям. Якщо він вставлений в ювелірний виріб - його задня частина завжди відкрита, щоб його можна було оглянути його з усіх сторін.