Як подивитися материнську плату.

Псмотреть материнську плату неважко. Зазвичай це найбільша плата в комп'ютері. Однак, не завжди є можливість розібрати комп'ютер. Наприклад, якщо комп'ютер на гарантії чи це - ноутбук. В цьому випадку, знадобляться спеціальні тестові програми.
Вам знадобиться
  • Фігурна викрутка або встановлена програма Everest.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - перезапустите комп'ютер. Багато материнських плат при запуску виводять на екран логотип з назвою. Вам залишається тільки запам'ятати його.
2
Якщо такого логотипу немає, спробуйте визначити тип своєї материнської плати за допомогою програми Everest. Тоді Вам не знадобиться розкривати корпус комп'ютера. Запустіть Everest, дочекайтеся, поки програма визначить всі комплектуючі Вашого комп'ютера. Назва материнської плати можна побачити в розділі «Системна плата» або на самому початку його видають програмою отчета.Подобним чином визначити марку материнської плати можна за допомогою програм SiSoft Sandra або hwinfo32.
3
Якщо ж програми не можуть визначити материнську плату (що іноді буває на комп'ютерах фірмової зборки), то залишається тільки розкривати корпус комп'ютера. Насамперед відключіть комп'ютер і від'єднайте його від електричної мережі! Навіть у вимкненому комп'ютері, якщо від нього не відключити живлення, є напруги достатні, щоб вивести з ладу материнську плату при замиканні. Відверніть фігурної викруткою кріпильні гвинти лівої кришки корпусу комп'ютера (або руками, якщо у вас спеціальні гвинти з великою головкою). Обережно нахиліть кришку назад на пару сантиметрів і зніміть її. Велика плата, на якій встановлено більшість комплектуючих - це і є материнська плата комп'ютера. Виробник її зазвичай написаний білою фарбою на радіаторі північного моста, а модель - між слотів розширення. Якщо ж через пил назва прочитати неможливо, її можна видалити за допомогою м'якого пензлика і потоку повітря, наприклад, з фена.
Зверніть увагу
Якщо ж у вас ноутбук, то розкривати його корпус самостійно вкрай небажано, і краще дізнатися марку його материнської плати на сайті виробника, де зазвичай мається вся необхідна інформація.