Як навчити дитину не боятися.

Багато дитячих проблеми, не вирішені вчасно, можуть у дорослому житті значно вплинути на процес самореалізації людини. Дитина, що залишається один на один зі своїми страхами, стає тривожним. Подолати цю постійну тривожність досить складно. Краще не допускати виникнення в голові дитини непояснених страхів.
Інструкція
1
Само по собі почуття страху корисно. Саме воно допомагає уникнути багатьох неприємностей: страх болю не дасть прикласти палець до гарячого праски, лизнути металеву трубку на морозі, перейти дорогу на червоне світло; страх неприємностей стимулює людей знаходити компроміси один з одним і так далі. Одним словом, страх є невіддільною частиною інстинкту самозбереження. Страх, що виникає час від часу - це нормально, але коли він постійно переслідує дитини - це ознака підвищеної тривожності, яка отруює існування і дитині, і його батькам.
2
Згідно зі статистичними даними, у кожного другого дитини від двох до 9 років з'являються необгрунтовані страхи. В цьому періоді малюк багато чого вже знає, але багато явищ йому ще незрозумілі. Буйна фантазія накладається на цю суміш з'ясовного і незрозумілого, створюючи уявлення, що часто не мають нічого спільного з реальністю. А буває, що й самі батьки підливають масла у вогонь: лякають дитини чортом, яка може вкрасти його. Причинами необгрунтованої тривожності можуть бути також: напруженість у родині, ігнорування батьками потреб дитини , його запитань, підвищений контроль і так далі.
3
Завдання батьків - вчасно помітити почуття страху в дитині і розвіяти всі його сумніви, а також при необхідності скорегувати власну поведінку. В іншому випадку ускладнень не уникнути. Дорослішаючи, дитина буде з працею заводити нові знайомства, буде постійно пригнічений. Його соціальна апатія стане значною перепоною на шляху його самореалізації.
4
Допомогти дитині в ситуації підвищеної тривожності можна. Врятувати справу можуть ритуали. Наприклад, велика частина страхів пов'язана з укладанням в ліжко. У разі якщо дитина боїться залишитися один, слід завести чіткий ритуал, який буде повторюватися день у день: спочатку відправляйте його вмиватися, чистити зуби, потім надіньте на нього пижамку, почитайте казку і побажайте добраніч. Не вимикайте світло, якщо дитина просить. Перед самим укладанням простежте, щоб дитина вчасно заспокоювався, все рухливі ігри повинні бути закінчені за пару годин до сну. Не годуйте його перед сном - організм повинен відпочивати вночі, крім того наповнений шлунок може стати причиною кошмарів.