Як заборонити редагування реєстру.

Реєстр операційної системи Windows являє собою ієрархічну базу даних. Він містить практично всю інформацію про всі основні налаштуваннях системи - дані про настройках програмного і апаратного забезпечення, профілі користувачів, налаштування системної політики і т.д. Несанкціоновані зміни в реєстрі можуть привести до непередбачуваних наслідків.
Інструкція
1
Щоб обмежити можливість зміни реєстру недосвідченими користувачами і збільшити безпеку системи, можна встановити спеціальні обмеження. Зробити це можна кількома способами.
2
Буде запущена оснастка «Групова політика». В лівому ієрархічному меню розкрийте гілку «Конфігурація користувача», перейдіть в розділ «Адміністративні шаблони» і виберіть пункт «Система».
3
У правій частині вікна буде виданий список параметрів, що настроюються. Ти тут параметр «Зробити недоступними засоби редагування реєстру », виділіть його і натисніть кнопку «Відобразити вікно властивостей» на панелі інструментів. У вікні, виберіть перемикач «Включено» і натисніть кнопку OK.Еслі також включити параметр «Виконувати тільки дозволені додатки для Windows», то можна заборонити використання службових програм адміністрування.
4
Заборонити запуск стандартного редактора реєстру можна, внісши в нього спеціальні ізмененія.Откройте головне меню «Пуск», запустіть командний рядок «Виконати ...». У вікні, введіть Regedit.
5
Відкриється вікно «Редактор реєстру ». Перейдіть в розділ HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem. Якщо підрозділ System не існує, то створіть его.Создайте в цьому розділі параметр типу DWORD, задайте йому ім'я DisableRegistryTools і встановіть значення «1».
6
Якщо доступ до реєстру був заблокований за допомогою параметра DisableRegistryTools, то його редагування стандартними засобами буде неможливо і самим користувачем, що встановив це обмеження. Щоб знову відкрити доступ до стандартного редактору реєстру , в системі Windows XP необхідно запустити сторонній редактор реєстру і видалити параметр DisableRegistryTools або привласнити йому значення «0», або увійти в систему під інший обліковим записом та призвести ці зміни за допомогою стандартного редактора. В системах 9x/NT/2000 досить створити текстовий файл з розширенням «.reg», що містить текстREGEDIT4[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem]"DisableRegistryTools"=dword:0 і запустити його на виконання, погодившись на зміну реєстру .