Як пророщувати горіхи з насіння.

Волоський горіх дуже любить вологу і багато світла. Він найкраще росте на помірно вологих карбонатних суглинках, на яких відзначається невисокий постійний рівень ґрунтових вод. У волоського горіха досить потужна коренева система, яка проникає глибоко в грунт. Дозрівання плодів відбувається в жовтні-листопаді, а цвітіння - в квітні-травні.
Інструкція
1
Для того щоб виростити волоський горіх, необхідно для початку відібрати насіння високої якості. Насіння має бути визріли і до того ж легко випадати їх околоплодника. Відібрані на насіння горіхи необхідно підсушити на сонці пару днів. Після цього їх сушать під навісом. Якщо в осінній період посадити нестратіфіцірованние горіхи , то перші сходи будуть спостерігатися наприкінці травня.
2
Для того щоб зберегти горіхи для весняної посадки, необхідно помістити їх в прохолодне місце. За 90-110 днів до посадки їх потрібно закласти у вологий пісок. Температура повинна бути приблизно 7 градусів. Висівати їх потрібно в травні. Найоптимальніша глибина - 7-9 сантиметрів. У посадкову канавку горіх укладіть боком, на ребро. Якщо горіхи посаджені навесні, то перші сходи вже будуть через 10 днів. Наступної весни необхідно сіянці волоського горіха викопати з грядки з грудкою землі. Довжина стрижневого кореня повинна бути більше 40 сантиметрів. Після цього можна висаджувати його на постійне місце.
3
Якщо сіянці використовують як підщепи, то їх потрібно висаджувати по схемі 1х0,25 метра. У рік висадки обов'язково потрібно зробити окуліровку. Для волоського горіха можна виготовити живці з молодих дерев. Досить часто щеплені дерева вступають у плодоношення у віці 8-10 років.
4
Входи горіхів можна спостерігати через 3 тижні. До осені вони виростають приблизно до 15 сантиметрів. Після того як зростання припиняється, починають товстіти стволики. Якщо в липні-серпні постійно поливати сіянці, то вони будуть рости далі, однак перезимувати вони вже навряд чи зможуть.