Як перевірити жорсткість води. жорсткість води в акваріумі.

За кожним акваріумом необхідно постійно стежити, в тому числі регулярно займатися перевіркою показників води . Вона повинна мати прийнятну жорсткість, потрібну кислотність. Крім того, в акваріумний воді має бути достатня кількість заліза, міді, хлору, хлораміну, нітратів і аміаку.
Інструкція
1
Люди, які постійно займаються розведенням або утриманням акваріумних риб, повинні обов'язково знати про два види жорсткості води . Повна або загальна жорсткість (GH) являє собою комплексну характеристику, яка заснована на кількості наявних у воді іонів кальцію, магнію, барію та стронцію. Саме ці елементи повинні міститися у складі сульфатів, бікарбонатів, нітратів і хлоридів. Карбонатну жорсткість (КН) можна визначити по наявності бікарбонатів кальцію і магнію. Видалити ці елементи можна за допомогою кип'ятіння. Саме тому можна сказати, що у карбонатної рідини тимчасова жорсткість.
2
В той час, коли відбувається кип'ятіння води , розчинні бікарбонати розкладаються до нерозчинних карбонатів, при цьому утворюється осад. Він знаком кожній людині, яка хоча б раз кип'ятив воду в чайнику. Решта фракції, які за допомогою кип'ятіння не видаляються, становлять постійну жорсткість. Її можна обчислити за допомогою вирахування карбонатної жорсткості із загальної.
3
Якщо в прісноводому акваріумі присутня грунт, то жорсткість води може іноді підвищуватися. Справа в тому, що в мармурі, доломіті і кораловому піску міститься карбонат кальцію і магнію, який при реакції з вугільної кислотою перетворюється в розчинний бікарбонат. Відбувається підвищення карбонатної кислоти і загальної жорсткості.
4
Якщо в акваріумі мешкають рибки, яким протипоказана жорстка вода, то необхідно дуже серйозно підходити до вибору грунту. Для перевірки гравію зазвичай використовують звичайний столовий оцет. Якщо при його попаданні на гравій відбувається шипіння, то в ньому присутні карбонати кальцію і магнію. Також в даний час існує досить багато різних тестерів, які дуже точно визначають жорсткість води в акваріумі. Проте великий популярності вони не отримали. Люди їх використовують вкрай рідко.