Як повісити фіранки.

Придбати фіранки можна досить легко, керуючись власним смаком і матеріальними можливостями. Але ось повісити їх вже складніше. Займатися цією важливою справою не рекомендується поодинці. До процесу потрібно підходити дуже відповідально, робити все обережно і уважно.
Інструкція
1
Для початку порахуйте, скільки на фіранках мається гачків. Потім перевірте, чи відповідає їм число ходових бігунків на карнизі. На кожен гак, який угвинчений з боків карниза для ламбрекену, необхідно одягнути ще по одному гачку. Обов'язково обзаведіться драбиною. У цій справі без неї просто не обійтися. Сходи повинні бути висока і стійка, щоб ви спокійно дотягувалися до карниза.
2
Зберіть одну половину фіранки і покладіть собі на плече, розташувавши верхньою частиною з гачками вперед. Далі надягніть гачки на карнизні бігунки. Починайте обов'язково із зовнішнього краю. Не рекомендується спочатку надягати гачки з середини, так як це може привести до того, що карниз прогнеться.
3
Таким же чином потрібно повісити і другу половину фіранки . Обидві половин и засуньте, рівномірно розподіліть складки по всій гардинно стрічці. Кінці шнурків зав'яжіть бантиком. Можна навіть самостійно виготовити спеціальний футляр для шнурків. Якщо ви придбали фіранки , які підв'язуються краватками, то вони будуть розходитися витонченими складками.
4
Варто відзначити, що будь-які фіранки виглядатимуть набагато елегантніше, якщо їх заздалегідь драпірувати. Вони повиснуть більш пишними складками, при цьому складаючи єдине ціле з підкладкою і підбиттям. Обидві половини фіранок розсуньте. Починати краще всього з середини тієї штори, яка знаходиться під правою рукою.
5
За задній стороні фіранки проведіть витягнутими пальцями лівої руки. Правою ж зробіть глибоку складку. Прихопивши її великим пальцем лівої руки, сформуйте аналогічним способом другу складку. Рухатися найкраще зліва направо, до зовнішнього краю. Глибина складок повинна бути приблизно близько 12 сантиметрів.
Якщо повісити римські штори, то на віконному отворі виявиться не просто лаконічна функціональна конструкція, але і прикраса інтер'єру. Вони доречні в будь-якій кімнаті - вам достатньо підібрати підходящу забарвлення і фактуру Портьєрні полотна. Занавесь відкривається за допомогою шнурів - тканина складається в акуратну «гармошку». В закритому ж вигляді римська штора лежить ідеально рівним полотном, так що на її пошиття знадобиться зовсім небагато матеріалу.
Вам знадобиться
 • портьєрні тканини
 • Брус по ширині вікна
 • Шурупи з кільцями
 • Дрібні цвяхи або меблевий степлер
 • Молоток
 • Сантиметр
 • Карандаш
 • Ножницы
 • Швейная машинка, голка і нитки
 • Прути-планки за кількістю складок
 • Шнур
 • Кільця
 • Липучка по ширині вікна
 • Стопор-держатель
 • Гачок для фіксації шнурів на стіні
Інструкція
1
Важливо підібрати підходящу тканину, щоб правильно зробити римські штори. Рекомендується використовувати щільне, але не надто важке полотно - тоді складки виходити акуратними і не будуть виглядати надто грубо. Приміром, добре підійде для цієї мети відріз льону.
2
Викроїте римську штору згідно розмірам вікна. Якщо дерев'яний брусок для кріплення фіранки встановлений безпосередньо у віконному отворі, то вам буде потрібно відміряти довжину портьєри до підвіконня. При фіксації бруса на стіні або на стелі гарно виглядатиме довга штора до підлоги. Щоб конструкція нормально функціонувала, не робіть завісь ширше півтора метрів. Для великого вікна вам знадобляться дві римські штори.
3
Зробіть припуски на бічні шви 2-3 см. Нижню і верхню подгибку розрахуйте з урахуванням того, що внизу ви повинні будете протягнути планку-висок з дерева або металу, а нагорі - пришити липучку. Крім того, залишіть 1 см запасу довжини на можливу усадку штори після прання.
4
Прострочіть всі шви і загини. Внизу зробіть дві строчки так, щоб між ними пройшов утяжелитель. Зверху пришийте вручну одну частину липучки; іншу ви прикріпіть на брус маленькими цвяхами або меблевим степлером.
5
Намітьте на вивороті полотна місця утворення складок «гармошки». Для стандартного вікна у вас повинно вийти чотири куліскі з відстанню між кожною 30-35 см. В центрі куліскі сформуйте поперечні складки, склавши тканину і прошив її на відстані сантиметра від краю. Сюди ви вставите тонкі планки. Ретельно отутюжьте все складки і шви.
6
Нашейте по лініях згину майбутньої «гармошки» на рівних проміжках невеликі кільця, які можна купити у відділі фурнітури. У вас повинні вийти чіткі горизонтальні ряди з 5-6 кілець.
7
Тепер потрібно повісити римську штору і сконструювати її підйомний механізм. Для цього: • По низу липучки на брусі вкрутите на рівних проміжках шурупи з колечками замість капелюшка (їх продають в магазинах будівельних товарів). • Прикріпіть штору з усіма втягати утяжелителями. • Через кільця верх пропустіть шнури, закріпивши їх на нижньому кільці. Довжина шнура - це ширина фіранки і ще дві її довжини. • Проведіть шнури через кільця на дерев'яному брусі. • Зберіть їх і спільно протягнете через спеціальний тримач-стопор, розташувавши його на самому краю бруса. • Вирівняйте кінці і зв'яжіть їх разом вузлом.
8
Пристосуйте на стіні (на рівні середини віконного прорізу) спеціальний гачок для фіксації подхватов для фіранок. Склавши «гармошку», намотуйте шнури на нього.
Корисна порада
Можете оформити віконний проріз рівними і щільними смугами портьєр з боків («японськими панелями»). Внизу зробіть подгибку і зміцните панелі схилами. Це додасть інтер'єру більш традиційний вид. Якщо ви бажаєте повісити римські штори на звичайний карниз, то обробіть верх завіси так само, як і внизу - подвійним швом. Відступите близько 6-10 см від краю загину і всуньте утяжелитель. Край фіранки прикріпіть до карниза прищіпками. Крайнє кільце (через нього пройде зв'язка шнурів) також причепіть прищіпкою.