Як відчистити чайник.

Накип - це білий вапняний наліт, який утворюється на нагрівальному елементі чайника - спіралі або диску. При високому вмісті солей у воді з'являються тверді відкладення накипу. Вода, як відомо, в наших регіонах досить жорстка і містить цілий ряд подібних речовин, тому досить часто внутрішній вигляд чайника приводить нас в жах. А так як вапняний наліт, який потрапляє в нашу кружку, приносить непоправну шкоду здоров'ю, варто задуматися про спосіб очищення чайника за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • - Лимонна кислота,
  • - оцтова есенція,
  • - харчова сода,
  • - напої «Спрайт» або «Кока-Кола».
Інструкція
1
Для того, щоб очистити чайник від шару накипу, вам буде потрібно лимонна кислота. Налийте повний чайник води, додайте пару пакетиків лимонної кислоти і поставте кип'ятитися. Дайте постояти до повного охолодження, після цього воду з чайника злийте. Ретельно помийте під проточною водою, знову наберіть води і поставте кип'ятитися. Потім рідина знову злийте, щоб позбутися залишків лимонної кислоти.
2
Існує нетрадиційний спосіб очистки чайника за допомогою "Спрайт" або "Кока-Коли». Залийте один з перерахованих напоїв всередину і поставте чайник на вогонь - до закіпанія.Затем вогонь вимкніть і залиште напої в ємності до повного охолодження. Потім лимонад злийте і помийте чайник зсередини губкою. Вся накип зійде, чайник стане як новий. Перед тим, як вилити лимонад в чайник, випустіть з нього газ і заповніть лише половину чайника .
3
Залийте в трилітровий чайник 200 мл оцтової кислоти 70% (есенція), долийте води до повноти чайника . Залиште цей розчин на 8-10 годин, періодично доводите чайник до кипіння, щоб вміст було завжди в гарячому стані. Після цього ретельно помийте чайник миючим засобом і обполосніть водою. Налийте воду в чайник і ще раз прокип'ятіть, все злийте. Ваш чайник знову сяє чистотою. Якщо в ньому залишилася ще накип, процедуру можна повторити.
4
Налийте повний чайник води і закип'ятіть. Додайте харчову соду в співвідношенні 2 ст. л. на 1 літр води і кип'ятіть протягом 30 хвилин. Содовий розчин злийте і залийте чисту воду, додайте 0,5 склянки оцтової есенції і кип'ятіть протягом 20 хвилин. Після цієї процедури накип у чайнику стане рихлою, її можна видалити за допомогою звичайної губки.
Зверніть увагу
Щоб не утворювався вапняний наліт, потрібно використовувати м'яку і чисту воду, яку можна взяти з джерела або чистого джерела.
Корисна порада
Багато домогосподарки думають, що використовуючи звичайний побутовий фільтр для води, вирішать проблему накипу автоматично. Однак це зовсім не так, фільтри очищують воду від важких металів і хлору, але не від солей. Тому чайник доведеться чистити регулярно, навіть при використанні фільтра.
Накип з'являється в результаті осідання вапняного нальоту на внутрішній поверхні чайника. Вапняний наліт міститься у воді з-під крана, саме він робить її жорсткою.

Відкладення накипу може привести до дуже несприятливих наслідків: збільшується час, необхідний для закипання води, з'являється ймовірність передчасної поломки нагрівального елемента, вода стає каламутною. Крім того, через утворення накипу чайник може відключатися ще до моменту закипання води. Поки ще не розроблено жодного ефективного та надійного засобу захисту від накипу. Слід зазначити, що освіта вапняного нальоту відбувається на всіх нагрівальних елементах, незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. На даний момент виробникам вдалося знизити швидкість відкладення вапняного нальоту за рахунок використання позолочених ТЕНів. Отже, кожному доведеться зіткнутися з проблемою боротьби з накипом. Для того щоб очистити чайник від нальоту можна використовувати спеціальні засоби. Хімічні засоби для видалення накипу. Для цього потрібно додати засіб в воду, прокип'ятити її, після чого необхідно розчин залишити на 15-30 хвилин в чайнику. Потім ретельно його вимить.Народние кошти. Можна влити в повний чайник 100 грам оцту і закип'ятити. Після цього сполоснути водой.Добавіть лимонну кислоту в воду, одну столову ложку на літр води, і довести до кипіння. Залишити до ранку, а потім промити проточною водою чайник. Кислота дуже добре допомагає очистити чайник від налета.Так же можна прокип'ятити з водою в чайнику вимиті картопляні очистки. Процедуру повторити кілька раз.Есть думка, що з цією проблемою можна впоратися використовуючи фільтра для води. Однак, це не так. Використовуючи фільтр, можна очистити воду лише від важких металів і хлору. Отже, необхідність чистки чайник не отпадает.Следует відзначити, що вапняний наліт шкідливий не тільки для чайника. Накип може нашкодити здоров'ю людини. Щоб не допустити потрапляння накипу в чашку, можна застосовувати спеціальні нейлонові або позолочені фільтри. Слід врахувати, що нейлонові фільтри мають невеликим терміном служби, тому вони вимагають періодичної заміни.