Як дарувати і приймати квіти.

Як приємно отримати в дар квіти , будь то величезний букет білих троянд або простенький букетик польових ромашок. Але чи знаємо ми, як правильно дарувати квіти , що вони означають, чи вмієте ви їх приймати в дар? Візьміть на замітку кілька деталей, які допоможуть вам зорієнтуватися у виборі композиції або букета.
Інструкція
1
Квіти можна дарувати по якогось певного приводу або просто так. При цьому важливо враховувати характер зустрічі (весілля, день народження), взаємини з тією людиною, якій ви збираєтеся дарувати квіти (кохана, родичі, начальник або підлеглий), вік (дівчина чи жінка похилого віку), підлога . При цьому не варто забувати і про смаки тих, кого ви збираєтеся обдаровувати. Але в будь-якому випадку пам'ятайте, що це нагадування про вас, про ваші почуття.
2
Квіти для возлюбленной.Возлюбленной, звичайно, прийнято дарувати червоні троянди. Адже всім відомо, що ця квітка є символом любові. І чим насиченіший колір, тим більшу пристрасть увазі троянда. Але ні в якому разі не даруйте такі квіти тим колегам або знайомим, з якими ви не збираєтеся пов'язувати свою долю любовними узамі.Букет коханій жінці може бути і великим, і маленьким. Але за правилами - це букет приблизно до сорока сантиметрів.
3
Квіти для родственніци.Букет мамі, бабусі, тітки або сестрі покликаний виражати інші емоції. Це, насамперед, повага і прихильність. Для сестри або племінниці квітковим подарунком може стати маленький букетик фіалок, гвоздик, волошок, конвалій. Для жінок літнього віку більш доречними вважаються лілії, червоні тюльпани, гладіолуси. Крім того, жінки у віці часто воліють звичайним букетам рослини в горщиках.
4
Квіти для ділової женщіни.Деловим жінкам найбільше підходять елегантні букети з жовтих троянд, хризантем або лілій. Ці квіти мають здатність надавати силу і енергію.
5
Як правильно піднести і прийняти букет.Букет обов'язково повинен бути в спеціальній упаковці, яка служить захистом від сонячних променів, смінаніі. Щоб запобігти в'янення квітів і продовжити їм термін життя, після покупки необхідно їх нести квітками вниз.
6
Перед тим, як піднести квіти , їх треба розпакувати. Подарункову упаковку можна не знімати. Якщо ви принесли квіти з морозу, потрібно поставити їх у воду, не розпаковуючи, дати їм зігрітися.
7
Якщо запрошена пара - чоловік і жінка, то квіти несе жінка, а вручає чоловік.
8
Букет дарують, тримаючи квітками вгору. Квіти краще тримати в лівій руці, права повинна бути вільна для привітання. Вручення букета зазвичай супроводжується легким поклоном і вітальними словами.
9
Дарувати квіти , безсумнівно, приємно, але необхідно і вміти приймати їх. Якщо вам вручили квіти , щиро подякуйте. Обов'язково треба відразу поставити букет у вазу з водою. Квіти повинні знаходитися в тому ж приміщенні, де відбувається прийом гостей.
Існує цілий розділ етикету, присвячений врученню і отриманню подарунків. Кілька стандартних правил створені для того, щоб підношення по-справжньому приносили радість, а дарувальники винагороджувалися посмішками. Адже саме в цьому справжній сенс обміну подарунками.
Інструкція
1
При виборі подарунка враховуйте вік, смаки, соціальний статус одержувача і ступінь вашої з ним близькості. Підносите начальнику або партнеру офіційні знаки уваги (квіти, цукерки, ділові аксесуари, сувеніри); близьким - корисні і приємні речі для дому, відпочинку або особистого користування; друзям - речі, відповідні їх захоплень; коханим - інтимні подарунки відповідно до тематики свята.
2
Враховуйте привід. На весілля, народження дитини, новосілля прийнято дарувати практичні подарунки : предмети інтер'єру, придане для малюка, гроші або подарункові сертифікати в магазини. Підносячи в подарунок грошові кошти, відберіть нові великі купюри і упакуйте їх в конверт (бажано, запечатаний).
3
Не даруйте занадто дорогих подарунків. Дуже цінне підношення може поставити одержувача в незручне становище, а також применшити подарунки інших гостей в порівнянні з вашим. Виняток становлять великі свята (наприклад, весілля), коли можна піднести значний подарунок, але в закритому конверті (якщо це гроші) або напередодні торжества (якщо це річ).
4
Опинившись по другу сторону - тобто будучи одержувачем подарунка - приймайте підношення з вдячністю, вираженою і поглядом, і словами, і (наскільки це можливо) діями. Обов'язково зніміть упаковку в присутності дарувальника, розгляньте подарунок і похваліть його. Квіти обов'язково відразу поставте у вазу. Прикраса або аксесуар приміряйте, якщо обставини дозволяють. Деталь інтер'єру помістіть на чільне місце. Солодощами та напоями почастуєте інших запрошених. Постарайтеся щиро і від душі подякувати за подарунок, причому за кожний, щоб гості з різними за вартістю, за характером і призначенням подарунками відчули, що догодили вам.
5
Етикет допускає можливість відмовитися від подарунка. Поверніть підношення, якщо воно занадто дороге, і статус відносин з дарувальником не дозволяє його прийняти. Причину відмови поясніть чітко і прямо. Приймати подарунок після коливань непристойно.
Корисна порада
Не відмовляйтеся, якщо вам даватимуть символічну плату за речі, які - за повір'ями - не можна отримувати задарма (ножі, столові прилади, тварини). Такі підношення краще робити тільки за погодженням з одержувачем.