Як відучити кота лазити по столу. чи можна відучити кішку спати на столі, постеливши илюміневую фольгу.

Кішки - істоти безпосередні, столи для них улюблене місце для відпочинку. До того ж, на столі завжди є щось цікаве, щоб пограти, або ж смачна їжа. Навіть якщо вони знають, що лазити по столу погано, то все одно не стримують свою цікавість за відсутності господарів. Щоб відучити кота лазити по столу , потрібно створити в його голові стійкий рефлекс, а не просто дати зрозуміти, що вам це не подобається. Інакше кіт буде продовжувати стрибати на стіл, але тільки коли вас немає поруч.
Інструкція
1
Найбільше на світі кішки не люблять різких запахів. Відмінний спосіб - залишити на столі апельсинові скоринки, побризкати духами, можна поставити чашку, в якій лежать серветки c нанесеними краплями ароматичних масел. Головне, щоб вихованець, встрибнувши на стіл, не почувався там комфортно.
2
Кішки обожнюють шарудять предмети, але не люблять, коли шурхіт видає їх у той час, коли вони намагаються вести себе якомога тихіше. Якщо постелити на стіл фольгу - кіт не зможе лазити по столу непоміченим, поки ви вдома. У самого кота залишаться про це неприємні враження.
3
Пульверизатор - відтепер ваш постійний союзник. Вода - одне з найменш улюблених кішками явищ. У кухні біля столу завжди тримаєте пульверизатор. З'явившись додому, застали кота на місці злочину? Негайно окропити його водою! Кот запам'ятає, чим загрожує раптове виявлення.
4
Не всі про це знають, але кішки не люблять, коли на них кричать або коли їх вичитують. Вони можуть не розуміти слів, але інтонація, а тим більше крик, розуміють прекрасно - люди ними дуже незадоволені. Тому, помітивши кота на столі, негайно закричите на нього. Цей шок кіт запам'ятає на все життя. Якщо повторити кілька разів - ефект гарантований. Знявши кота зі столу, подивіться йому в очі і строго відзвітувати. Ви відразу побачите, що коту соромно. Не бийте тварина, а саме відзвітувати. Взагалі, тварини набагато краще розуміють інтонації людської мови, ніж шльопанці по вухах.
5
Кішки - дуже спритні істоти, і якщо десь на них або через них щось падає, вони уникають цього місця. Покладіть на край столу зошити або тонкі книги, так, щоб кіт, встрибнувши, впустив їх. Може бути, кіт навіть зірветься разом із зошитами, які потім впадуть на нього. Головне використовувати легкі предмети, щоб тварині не було боляче.
Зверніть увагу
Найкраще братися за виховання вихованця, коли він ще зовсім маленький кошеня. Дорослу кішку відучити від улюблених звичок дуже складно, багато що залежить від впертості кота і його характеру, але і від вашого впертості теж!
Корисна порада
Відучувати кішку стрибати на стіл потрібно систематично. Як тільки ви помітили порушення правила, негайно прийміть заходи. Якщо дозволити кішці застрибнути один раз, потім кілька разів не дозволити, а потім знову дозволити спати на столі - весь виховний процес піде нанівець.
У домашніх улюбленців, точно так само, як і у людей, є звички, які виведуть з себе їх господарів. Деякі кішки розкидають наповнювач з лотка, інші точать кігті об стіни і меблі. Нарешті, дуже багато домашні кішки відчувають незрозумілу тягу до встрибування на обідній стіл. Як відучити кішку від цього?
Часом господарі, надмірно сильно люблять своїх кішок, дозволяють їм заплигувати, куди заманеться, навіть на обідній стіл. Перш за все, це негігієнічно, адже на лапах і шерсті тварини тварина переносить всілякі бактерії. Крім того, така звичка може бути небезпечною для самої кішки, адже вона може випадково застрибнути і на працюючу газову плиту, отримавши в результаті серйозні опіки. Як відучити кішку заплигувати на стіл?

Що робити, щоб відучити кішку лазити по столах

Якщо у вашій присутності кішка заскочила на стіл, а така її поведінка є для вас небажаним, припиняйте ці дії. Для цього ви можете крикнути на тварину, плеснути в долоні або легенько шльопнути його газетою. Кішка зрозуміє, що у вас на очах не можна заплигувати на стіл, але як бути, коли ви цього не бачите? Розумно використовувати для отучения кішки від звички ходити по столах такі методи, які працюють і в присутності господарів, і тоді, коли їх немає вдома . В цьому випадку тварина швидко засвоює, що заплигувати на стіл не можна незалежно від того, бачить це хтось чи ні. Наприклад, на стіл можна поставити піднос з загнутими вгору невисокими бортиками, на дно якого налита вода. Спробувавши застрибнути на стіл, кішка догодить прямо в воду, що надалі змусить її уникати такого поведенія.Также на період отучения кішки від встрибування на стіл можна використовувати спеціальні пшикалки і хлопавки із зоомагазину, які від дотику видають гучний звук. Кішки дуже бояться таких звуків і надалі уникають зіткнень з страшними їх предметамі.Іногда зустрічаються особливо вперті кішки, яких не вдається відучити від встрибування на стіл більш щадними методами. В цьому випадку розгляньте варіант з використанням особливого електричного килимка. Коли кішка застрибує на стільницю, на якій розстелений такий килимок, вона отримує нешкідливий, але дуже неприємний електричний розряд. У неї швидко закріплюється асоціація стрибків і удару струмом, і тварина перестає лазити по столах.

Навіщо кішка застрибує на стіл?

Кішки - це дуже цікаві тварини; на додачу до цього, обідній стіл природним чином може асоціюватися у вашої улюблениці з їжею. Не залишайте на столі їстівне або які-небудь привабливі для тваринного предмети, наприклад, карамельки в шелестких обертках.Кошкі люблять сидіти на висоті, адже це надає їм можливість оглядати відразу всі свої володіння. Якщо ви купите кішці спеціальну котячу меблі - наприклад, стовпчик-когтеточку з площадочка нагорі - у неї напевно пропаде інтерес до встрибування на столи.