Як відучити кота дерти меблі. Як зробити царапкой для кота.

Кошачье сімейство, часто, докучає господарям «шкідливими» звичками, однією з яких є заточка кігтів про меблі . Перш за все, необхідно зрозуміти мотиви такої поведінки улюбленця, щоб розробити ефективний план дій!
Інструкція
1
Якщо ви хочете показати коту, хто в домі господар, доведіть йому, що квартира є вашою територією. Для цього підстеріг його на місці «злочину» і поплескайте пальцями по мордочці, поки той не буде змушений «здати позиції», зашипівши від безсилля. Пам'ятайте, найлегше відучити кота дерти меблі , коли він ще маленький і піддається вихованню.
2
Придбайте в мережі зоомагазинів спеціальну когтеточку (краще вертикальну, тому що з підвісними кіт може просто балуватися), пирскавки. Для ефективного використання подібних предметів, забезпечте знаходження їх в зоні «дії» котячих кігтів. Додатково нанесіть на когтеточку кілька крапель валеріани звичайної чи продающейся в мережі магазинів котячої м'яти.
3
Встановіть довірчі, дружні відносини з твариною. При виникненні цікавості з його боку, спрямованого на пропонований вами предмет для заточування кігтів, погладьте кота і наскрібши його кігтями по когтеточке, не сильно натискаючи на лапи (щоб уникнути травмування).
4
Віддайте коту на «розправу» стару меблі (стілець або сидіння від нього), ворсистий килимок, можливо, у вас вийде відучити кота дерти меблі . В іншому випадку, обробіть «уподобану» меблі запахом цитрусових - дуже неприємним здається такий запах для котячого сімейства.
5
Регулярно подстригайте кігті спеціальним інструментом. Не забувайте, що кровоносні судини стосуються середини кігтів. Крім того, не використовуйте для підстригання звичайні ножиці - без спеціальної підготовки і практики можете нашкодити тварині.
6
Частіше нахвалює кота, пестіть, і тварина обов'язково зрозуміє, чого ви хочете. Пам'ятайте, що повне позбавлення кота «царапок» може коштувати йому життя!