Як перевозити кіз.

Перевезення кіз дуже негативно позначається на їх самопочутті. Тварини відчувають величезний стрес і при неправильному перевезенні можуть загинути. Здійснювати транспортування тварин можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • -дерев'яні ящики;
  • -прівязі;
  • -клеенка;
  • -солома або сіно.
Інструкція
1
Якщо перевезти необхідно велике поголів'я, то найоптимальнішим варіантом буде найняти криту вантажну машину і перевезти кіз в дерев'яних ящиках. В одному ящику можна перевозити кілька тварин. Їх саджають і прив'язують кожну кіз у на окрему коротку прив'язь. Вниз ящика потрібно постелити шар сіна або соломи. У відкритому фургоні кіз перевозити не можна, так як вони можуть отримати ще більший стрес.
2
Невелике поголів'я кіз , наприклад 2-3 особини, можна перевезти в легковій машині. Для цього слід прибрати заднє сидіння, постелити клейонку, а поверх неї шар сіна або соломи. Тварин потрібно прив'язати на коротку прив'язь до переднього сидіння або до інших доступних місцях.
3
Також є досвід перевезення кіз на задньому сидінні автомобіля. Щоб не забруднити машину, на тварин можна надіти підгузники для дорослих.
4
Основне поголів'я кіз поводиться спокійно при транспортуванні, але бувають темпераментні особини, які весь час у дорозі скачуть і намагаються вистрибнути. У критій машині повинен їхати господар і всіляко заспокоювати тварин, а також стежити, щоб вони не заплуталися на прив'язі.
5
Перед тим як завантажити кіз в машину, треба розмовляти з ними ласкаво, не кричати, не лякати тварин. Щоб зробити вантаження кіз , потрібно посадити їх в ящики, прив'язати і вже в ящиках вантажити в машину.
6
Після перевезення ящики слід вивантажити і помістити кіз на постійне місце. Загони повинні бути приготовані, ретельно вичищені і мати свіжу підстилку. Нове поголів'я тимчасово розміщують окремо від основного стада, бажано в іншому сараї, щоб витримати карантин і переконатися, що кіз и здорові.
7
Якщо нове поголів'я відмовляється від їжі, то це нормальне явище після перенесеного стресу. Тварини повинні заспокоїтися і зголодніти. Тільки після цього їх необхідно погодувати.