Як приклеїти кахель.

З вибором плитки проблем виникнути не повинно, але от до приклеювання кахлю потрібно поставитися дуже відповідально. По-перше, потрібно відразу придбати відповідний клей. Крім того, слід простежити, щоб вся плитка мала прямі кути. В іншому випадку при наклейці кахлю будуть перекоси.
Інструкція
1
Для початку потрібно відразу визначити необхідну кількість плитки. Звичайно ж, цю справу можна довірити продавцям в магазині. В цьому випадку надайте їм інформацію про площу обклеювання. Однак можна вважати і самостійно. Прикиньте. скільки квадратних метрів доведеться обкласти плиткою. Намалюйте олівцем на стіні або підлозі квадрати за розміром кахлю. Розмір плитки дізнайтеся в магазині заздалегідь. Порахуйте кількість одержані квадратів. Не варто забувати про лом. На нього йде ще 2-3 плитки.
2
Після того, як ви придбали необхідну кількість плитки, переходимо до вибору клею. На упаковці данногосредства обов'язково мається інформація про його витраті на квадратний метр. Розраховуємо, скільки приблизно знадобиться клею для кахлю і для вирівнювання поверхні.
3
Для роботи обов'язково згодиться широкий шпатель для підготовки стін, зубчастий шпатель, «хрестики» для створення зазорів між плитками, плиткорез, а також ємність, в якій буде замішуватися клей. Заздалегідь підготуйте приміщення, в якому будуть проводитися роботи: очистіть його, приберіть все зайве.
4
Спочатку займіться вирівнюванням поверхні. Розведіть клей в суворій відповідності з інструкцією. Для цього можна використовувати дриль зі спеціальною насадкою. За допомогою шпателя виправте всі нерівності. Будівельним рівнем або ж звичайним рівним брусом перевірте поверхню. Чим рівніше будуть стіна або підлога, тим простіше і зручніше буде займатися наклеюванням кахлю. Підготовлену поверхню просушіть.
5
Найвідповідальнішим етапом є наклеювання кахлю. Почніть з нижнього рада. В непомітні місця спробуйте прилаштувати обрізану плитку. На кахель нанесіть клей за допомогою зубчастого шпателя і приклейте кожну плитку на місце. Пам'ятайте про «хрестиках», які встановлюються між плитками. Дайте першому ряду просохнути. Щоб не відбувалося сдвигание, наклейте другий і інші ряди. Клеїти підлоговий кахель набагато простіше. Справа в тому, що плитка одразу ж лягає на потрібне місце. Після просихання кахлю займіться замазуванням швів.
На сучасному ринку будівельних матеріалів досить великий вибір плитки та бруківки. Її використовують для укладки перед дачею, будинком або ж в городі. Будь-яка людина може легко вибрати бруківку, проте до процесу укладання потрібно підходити більш відповідально.
Інструкція
1
Для початку потрібно провести установку бордюрного каменю. Натягніть капронову шнур. Саме він буде показувати місця розташування ребер бордюрного каменю. Під цим шнуром за допомогою штикової лопати прокопати траншею завширшки багнета. Три чверті цієї ширини повинні лежати зовні периметра. Глибина траншеї повинна бути близько 20 сантиметрів. Після цього заповніть її піском на пару сантиметрів. За допомогою кельми вирівняйте поверхню. Відстань до капронового шнура має бути близько 20 сантиметрів.
2
Уздовж траншеї розкладіть бордюри. Приготуйте цементний розчин в пропорції з піском 1 до 3. Для розчину використовуйте невеликий чистий пісок, а також воду з центрального джерела водопостачання.
3
Потім перейдіть до нанесення розчину. Наносите його в траншею шаром в 1,5 сантиметра. На шар розчину укладіть бордюр. За допомогою гумового молотка підбийте бордюр до зіткнення його ребра з капроновим шнуром. Після цього займіться підготовкою подушки під наступний бордюр. У нижню частину торця встановленого бордюру укладіть трохи цементного розчину. Наступний бордюр повинен бути впритул підсунути до попереднього. Після того як виконана установка, зміцните цементним розчином боки бордюрів.
4
Далі можна приступати до укладання плитки. Для початку виберіть кут, від якого буде починатися укладка. Найлегше робити її під прямим кутом. Плитка повинна впритул лягати до бордюрів. Ви можете далі продовжувати викладати її, але вже по прямій. Через кожні 2 метри натягайте навхрест капронові шнури. Саме вони допоможуть визначити правильність укладки.