Як облаштувати садову ділянку.

Будь сад повинен бути добре спланований. Тоді з роками він буде накопичувати особливий шарм і атмосферу. З часом такий ділянку буде розвиватися і перетворюватися на квітучий оазис. Напевно, кожна людина хоче, щоб його сад добре ріс і облаштовувався. Тому пі його створенні потрібно обов'язково враховувати деякі важливі моменти.
Інструкція
1
Доріжки в саду.Еслі ви вирішили зайнятися облаштуванням саду, то насамперед варто почати з чіткого планування зон. Після цього вже можна приступати до закладання доріжок. Намагайтеся спочатку зручно спроектувати останні. В іншому випадку на газоні будуть з'являтися некрасиві стежки. Вони виникають спонтанно, на місці найоптимальніших маршрутів. З пристроєм доріжок не потрібно поспішати. Обов'язково вислухайте пропозиції всіх мешканців будинку. Після цього можна буде вже зайнятися проектуванням зручних стежок. Цілком можливо, що в саду вже маються стежки. Саме їх можна використовувати для створення красивих доріжок.
2
Відокремлена терраса.Прі облаштуванні ділянки обов'язково подумайте над місцем для тераси. Найчастіше вибирають вимощену площадку, що знаходиться поруч з будинком. На терасі можна приємно відпочивати, влаштовувати регулярні сімейні обіди і дружні вечірки. Онаа повинні бути затишним куточком, тому необхідно подбати про створення атмосфери спокою і усамітнення. Для цієї мети можна використовувати зелені ширми з декоративних чагарників. Розташуйте їх на решітках і шпалерах. Рослинам потрібен час, щоб підрости. У перший рік для облаштування тераси можна використовувати однорічники, такі, як іпомея, еккремокарпус, квасоля вогненна.
3
Пруд.Довольно красиво в саду виглядає ставок. Практично всі водні рослини швидко розвиваються. Для цього потрібно тільки правильно вибрати для них місця. В ставок можна поселити латаття. Там, де мілководді, добре буде рости стрелолист. На березі садового водоймища часто садять іриси. Якщо ви вирішили укоренити осоки, то будьте з ними обережні, так як вони швидко розвиваються. Зростання їх обов'язково потрібно тримати під контролем.
Без облагородженого присадибної ділянки жоден красивий будинок не буде виглядати привабливо. Тим більше, що займатися облаштуванням свого двору дуже цікаво - саме тут можна проявити свою фантазію і самовиразитися. А насолоджуватися прекрасним ландшафтом можна в будь-який час року.
Інструкція
1
Першим ділом розробіть план, на якому розмістіть клумби, теплиці, альтанки, сараї, навіси за вашим бажанням. Також, якщо розміри території дозволяють, придивіться до басейнів і штучним водоймам. Після цього приступите до розмітки місцевості, відзначте необхідні будівлі. Проведіть до них комунікації - системи електропостачання для освітлення альтанок і водопостачання для поливання рослин.
2
Благоустройте стежки і доріжки. Варіантів може бути багато. Найпростіший - засипати стежки піском, а зверху укласти щебінь. Доріжки також можна забетонувати (для більш тривалого використання). Дуже красиво виглядають стежки, викладені тротуарною плиткою.
3
Спорудіть альтанки для відпочинку і навіси, під якими будете зберігати садовий інвентар, дрова і матеріали. Навколо таких будівель посадите плющ або будь в'юнкі рослини. Вони швидко розростуться і створять тінь.
4
Приступайте до розбивки клумб, посадці дерев. Висадіть чагарники і дерева вздовж паркану, щоб вони додатково закривали ваш присадибна ділянка. Уздовж стежин розсадите квітучі чагарники, наприклад, шипшина, троянду, жасмин, або хвойні рослини - тую, ялівець, модрину.
5
Особливу увагу приділіть клумбам. Вибирайте рослини так, щоб період їх цвітіння плавно змінюють один одного. Наприклад, напровесні розквітнуть проліски, незабудки, крокуси, маргаритки. Відцвілі рослини прикриють листя дороникума. Після зацвітуть нарциси та тюльпани, петунії та братки. До осінніх квітів відносять айстри, хризантеми, жоржини. Підбирайте квіти, що поєднуються за забарвленням. Тим більше різноманітність фарб вражає уяву - ромашки, дзвіночки, лілії, гвоздики, іриси.
6
Не забувайте про рослини з кольоровим листям - яскраво-золота осока, різні сорти сріблястого полину, вівсянка сиза з блакитними листям. Засейте вільні від рослин області газонної травою.
7
Під деревами можна встановити гойдалки, натягнути гамак. За бажанням, розташуйте на своїй ділянці скульптури, декоративні світильники, спорудити альпійську гірку з каменів. Перед будинком встановіть красивий ліхтар і лавочку.