Як налагодити режим дня дитини.

Ще перебуваючи в животику у мами, дитина багато часу проводив у сні. Після народження в перший місяць він перебуває в стані сну близько 20 годин на добу. Час, що залишився він може не спати. В цей період говорити про якомусь спеціальному режимі не доводиться. Але чим старше малюк стає, тим важливіше і для нього і для батьків встановлення певного розпорядку дня: більшу частину ночі малюк повинен спати, а вдень годувати його бажано через рівні проміжки часу.
Інструкція
1
Перше, з чим стикаються батьки при спробах встановити режим - це те, що малюк починає плакати, не отримуючи бажаного. Не можна давати дитині занадто багато плакати. Кожен груднічок здатний звикнути до режиму, але робити це різко не можна. Спочатку проміжки між годуваннями порівняно невеликі. При вазі в 2,5-3 кг дитини можна годувати через кожні 3 години. У міру збільшення у вазі, інтервали між годуваннями і обсяг їжі збільшують. До 6 місяців малюк цілком може витримати 5-годинні інтервали між годуваннями, не виявляючи незадоволення.
2
Рідко які діти одразу обходяться без нічних годувань. Частіше біологічний годинник починають спрацьовувати у дитини до 1-2 місяцях. Мамина завдання - допомогти синхронізувати ці години зі своїми. Погодувавши його востаннє ввечері, мама сама може розбудити новонародженого через 4 години. Якщо ж минуло менше 4 годин, а дитина вже починає хникати то підходити до нього якийсь час не варто. Багато дітей засинають самі, комусь допомагає соска-пустушка. Якщо ж плач не вщухає - дайте малюкові води. Так ви допоможете шлунку дитини звикнути до більш тривалим інтервалам.
3
Існує чимало противників годування по годинах, але якщо ви будете давати малюкові соску або груди відразу ж, як він поворухнувся, то ви самі привчите його їсти невеликими порціями. Необхідно дивитися за станом дитини . Якщо він явно голодний, то можна порушити проміжок і дати соску НЕ через 4 години, а через 3. При грудному вигодовуванні постарайтеся витримувати мінімум 2-годинний інтервал. Найчастіше, якщо дитина наїдається, то він може проспати після позапланового годування трохи більше норми. Таким чином, малюк сам приведе розпорядок до норми.
4
Бувають випадки, коли мамі і дитині не варто поспішати з встановленням режиму дня. Якщо груднічок хворіє, мляво смокче і засинає під час годування, часто прокидається, плаче вперше дні свого життя, то тут потрібно бути дуже обережною. Постарайтеся з'ясувати причину постійного плачу, проконсультуйтеся з лікарем. Привчати до розпорядку дня і ночі слід дуже поступово, налаштовуючи такого малюка на певний ритм.