Як очистити свічник.

Давно минули ті часи, коли свічники були невід'ємною частиною побуту, а догляд за ними здійснювався щоденно, в рамках звичайних господарських обов'язків. Сьогодні, в століття електрики, ці пристосування грають швидше декоративну, ніж практичну роль. Але при правильному підході вони можуть додати вишуканості сервіровці на урочистому прийомі, романтики вечері для двох або просто стати оригінальною прикрасою інтер'єру. І хоча використовуються свічники далеко не кожен день, їх необхідно чистити і мити, як і інші предмети інтер'єру.
Інструкція
1
Важливо не тільки знати, як правильно очистити свічник від воску, а й розуміти, як здійснювати догляд за ним, незалежно від частоти застосування. Секрети догляду залежать від матеріалу, з якого виготовлений свічник. Металеві свічники .Удаленіе воску з металевих підсвічників проводиться за допомогою пальців або дерев'яної палички, а залишки змиваються уайтрспіритом. Для додання блиску металевим свічникам рекомендується чистити їх зубним порошком або пастою за допомогою невеликої щітки.
2
Дерев'яні свічники .Для зняття воску з такого підсвічника помістіть його на деякий час в холодильник. Віск застигне, тоді його легко можна буде прибрати навіть руками. Щоденний догляд здійснюйте за допомогою сухої м'якої ганчірочки.
3
Скляні та керамічні свічники .Чисто вони, мабуть, найлегше. Досить ретельно промити їх теплою водою з милом або миючим засобом. Таким чином ви не тільки повернете свічникам сяючий вигляд, але і видаліть залишки воску.
Корисна порада
При очищенні воску з свічників пам'ятайте кілька простих правил: - не використовуйте гострих і металевих предметів, щоб не пошкодити свічник; - не використовуйте заморозку при чищенні металевих підсвічників, т.к. деякі метали можуть деформуватися при перепадах температур; - з обережністю використовуйте посудомийну машину при чищенні скляних і керамічних свічників, т.к. в ряді випадків може пошкодитися малюнок на них. Завдяки цим нехитрим радам ваші свічники будуть завжди радувати вас і ваших гостей.