Як перезавантажити BIOS. перезавантаження биоса.

Необхідність в обнулення або перезавантаженні Bios виникає не так часто. Звісно і некоректна робота Bios може бути викликана багатьма причинами: стрибком напруги в мережі, збоєм роботи блоку живлення і ін. Якщо в Bios постійно обнуляється системний час, не зберігаються настройки, значить, вимагають обнулення настройки Bios. Основних способів перезавантажити Bios два.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, батарея живлення Bios, невелика хрестова викрутка
Інструкція
1
Перший спосіб не вимагає відкриття кришки і маніпуляції з комплектуючими всередині системного блоку. Увімкніть комп'ютер і безперервно натискайте клавішу Del, поки не з'явиться меню Bios. За допомогою стрілок на клавіатурі виберіть меню «EXIT», а в ньому - рядок «Load Optimized Defaul». Натисніть «вийти і зберегти установки» («Save & Exit Setup»).
2
Дочекайтеся, поки комп'ютер перезавантажиться і запуститься операційна система Windows. Після чого самостійно перезавантажте комп'ютер і під час перезавантаження натискайте клавішу Del, поки не потрапите в меню БІОС.
3
Тепер виконайте тест на коректність роботи. Для цього налаштуйте дату і час і натисніть «Save & Exit Setup». Потім слід дочекатися перезавантаження і запуску Windows. Звірте дату і час, що набудували в Bios, з датою і часом з годинником на робочому столі. Якщо все збігається, значить, Bios знову зберігає настройки і працює нормально.
4
Але бувають випадки, коли такий спосіб не допомагає. Тоді потрібно скористатися іншим способом. Повністю вимкніть комп'ютер від електроживлення. Відкрийте кришку системного блоку, викрутивши фіксують гвинти.
5
На материнській платі відшукайте батарею живлення Bios. Це звичайна кругла батарея, яка кріпиться до материнської плати комп'ютера. Її складно не помітити. За допомогою дерев'яної зубочистки або звичайною сірники вийміть батарею з гнізда. Зачекайте приблизно п'ять хвилин і акуратно, щоб не пошкодити контакти, вставте батарею назад у гніздо. Закрийте кришку системного блоку.
6
Такий дія повинна повністю перезавантажити і обнулити настройки Bios. Увійдіть в Bios (як це зробити описано вище), налаштуйте всі параметри (дата, час, режим роботи кулерів) і натисніть «Save & Exit Setup». Після того як комп'ютер перезавантажиться, подивіться, чи збереглися настройки, які були введені в Bios. Якщо настройки ті ж, значить, Bios перезавантажився і працює правильно.
Необхідність обнулення або перезавантаження BIOS виникає не так часто. Некоректна робота або зависання можуть бути спровоковані цілим рядом причин, такими як збій роботи блоку живлення або скачки напруги в мережі. Якщо в BIOS відбувається постійне обнуління системного часу і не збереження основних налаштувань, то ці самі настройки потрібно обнулити. Як це зробити, розглянемо далі.
Вам знадобиться
  • - зубочистка;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер. Як тільки почнеться процес завантаження, натисніть кнопку delete. Перед вами з'явиться меню BIOS. Далі завантажте оптимальні настройки. Для цього в правій колонці списку можливих дій виберіть пункт Load optimized Defaults. Потім виберіть пункт «Зберегти і вийти» - Save & Exit Setup. Після цих маніпуляцій дочекайтеся, поки комп'ютер самостійно не перезавантажиться і не запустить операційну систему. Далі знову перезавантажте комп'ютер і зайдіть в меню BIOS. Виставте час і дату, потім виконайте ту ж процедуру з виходом і збереженням параметрів. Завантажте операційну систему. Звірте час і дату з тими, що ви тільки що виставили в BIOS. Якщо вони збігаються, значить система працює нормально і настройки зберігаються і вам вдалося перезавантажити BIOS.
2
Вимкніть комп'ютер від електроживлення і зніміть бічну кришку системного блоку. Бувають такі випадки, коли доводиться обнулити настройки BIOS вручну, причому в буквальному сенсі цього слова. Знайдіть батарею BIOS на материнській платі. Вона являє собою звичайну круглу блискучу батарейку, яку досить складно не помітити. Вийміть її з гнізда. Для цього вам знадобиться зубочистка або годинна викрутка. Після 5 хвилин поверніть її в колишнє положення і включіть комп'ютер.
3
Знову зайдіть в меню BIOS і виставте всі необхідні настройки: час, дату, режим роботи кулерів, черговість завантаження пристроїв і т.д. Після цього дочекайтеся, доки комп'ютер завантажить операційну систему і перевірте всі встановлені раніше настройки. Якщо вони збігаються з тими, що виставили ви, значить система функціонує нормально і в подальшій корекції не потребує. Дій, описаних вище, цілком достатньо, щоб перезавантажити настройки BIOS, якщо стандартні операції не допомагають.
Зверніть увагу
Всі описані операції виконуйте гранично акуратно, щоб не пошкодити ні одну із запчастин вашого комп'ютера. В іншому випадку замість того щоб відновити його коректну роботу самостійно, вам доведеться віддавати його в сервісний центр і купувати нові запчастини замість пошкоджених.