Як відучити кішку від сухого корму.

Заводські корма для кішок нерідко бувають низької якості і виготовляються із субпродуктів - відходів. Вони занадто швидко перетравлюються. Кішка ходить весь час голодна, крім того, сухі корма провокують розвиток сечокам'яної хвороби. Тому не рекомендується годувати свого вихованця одними тільки сухими корма ми. А якщо кішка до них вже звикла, краще її відучити.
Інструкція
1
Виробники заводських кормів рекламують їх, як універсальний продукт, що вже містить в собі все необхідне - і вітаміни, і білки, і жири, і вуглеводи, і мікроелементи. Можливо, з дорогими корма ми ситуація йде саме так. Перекладаючи кішку на натуральне харчування, цю рекламну істину важливо не випускати з уваги. В раціоні кішки повинно бути не тільки м'ясо, а й злаки, що допомагають роботі кишечника, багаті кальцієм молочні продукти для зміцнення кісткової тканини, овочі для поліпшення травлення, зору та інших функцій. Крім того, необхідно годувати кішку спеціальними вітамінами, які вам допоможе вибрати ветеринар, відповідно до віку, конституцією і способом життя кішки. Пам'ятайте, що їжа зі столу і натуральне харчування для кішки - це не одне і те ж. Для тварини необхідно буде готувати окремо, без солі і спецій.
2
Також необхідно пам'ятати, що деякі продукти кішкам заборонені. Це ковбаси, які можуть бути токсичні для тварини, цибулю і часник, більшість зелені. Також ветеринари не рекомендують давати кішкам рибу, хоча ті її дуже люблять і з задоволенням готові проміняти сухий корм на такі ласощі. Яйця протипоказані не всім кішкам, але на них часто буває алергія. Спробуйте дати кішці трохи яйця і уважно простежте за її реакцією. Сире м'ясо підвищує імунітет, однак пам'ятайте, що сира свинина може викликати сильний розлад шлунка у кішки.
3
У сухі корма додають глютамат натрію та інші хімічні підсилювачі смаку. Це робиться для того, щоб кішки якщо тільки корм, приносячи великий дохід виробникам. Відповідно, відучити від такого корма кішку непросто. Для початку додавайте в сухий корм води, розмочуйте його. Постарайтеся перевести кішку на консерви того ж виробника. Як правило, це не важко, так як консерви мають ще більшу кількість підсилювачів смаку, і кішки переходять на них із задоволенням. Потім по 1/10 починайте додавати до консервів натуральну їжу. Через 5 днів, коли ви повинні змішати консерви і їду наполовину, спробуйте дати кішці тільки натуральну їжу. Якщо вона відмовляється відразу її їсти, не впадайте у відчай, дайте тварині зголодніти. Кішки можуть довго обходитися без їжі, проте пам'ятайте - звичайним пухнастим домосідам, які не звикли до стресу, не можна голодувати більше двох діб.
4
Якщо страйк триває, поверніться до змішування корма і натуральної їжі з того моменту, на якому перервалися, тобто навпіл. Ще через п'ять днів додавайте консерви лише для запаху. І поступово намагайтеся їх виключати. Шлунок кішки перебудуватися і зможе знову працювати повноцінно, знову опановуючи натуральні продукти.
Годування сухими кормами привабливо по всіх параметрах: економить і час, і гроші власника домашньої тварини. Таким кормом вихованець швидко насичується, а великий обсяг пачки дозволяє рідше витрачати гроші на їжу. Тим не менше, більшість сухих кормів небезпечні для здоров'я при постійному їх вживанні.
Інструкція
1
Якщо немає можливості перевести вихованця на звичайне харчування повністю, спробуйте чергувати прийом корму та домашньої їжі. Давати сухий корм краще вранці, коли травлення найбільш активно. У тварини, що вживає сухий корм, повинен бути постійний доступ до чистої води, оскільки сухі корми, розбухаючи в шлунку кішки або собаки, викликають сильну спрагу. Оскільки тварина повинна харчуватися два-три рази на день, другий і третій прийоми їжі вона повинна здійснювати «з господарського столу» - тобто давайте вихованцеві на обід і вечерю те, що їсте самі.
2
Друга схема суміщення звичайного харчування і сухого корму представляє собою змішування улюбленого корму домашнього улюбленця з нормальною їжею в пропорції від? і до? в порядку зменшення. Така схема застосовується, якщо корм лікувальний або просто містить корисні речовини і мікроелементи, і перевести тваринного повністю на повноцінне харчування поки неможливо.
3
Однак якщо ви вирішили відучити тварину від сухого корму повністю, вам доведеться потрудитися. В сухих кормах містяться спеціальні підсилювачі смаку і запаху, які швидко викликають звикання у кішок і собак. Тому доведеться спочатку змішувати корм з домашньою їжею у зазначеній вище пропорції. Потихеньку знижуючи рівень сухого корму в суміші, ви непомітно для тварини переведете його на звичайний раціон харчування.
4
Багато тварин можуть взагалі навідріз відмовлятися від іншої їжі, крім сухого корму при спробі відучити їх. Не варто морити таку кішку або собаку голодом, вважаючи що «зголодніє - все одно з'їсть, що дадуть». Постарайтеся викликати в неї інтерес до нормальної їжі таким способом: пригощайте її чимось смачненьким. Годуєте тварина свіжим м'ясом, попередньо ошпарений окропом, або курячим філе. На такі ласощі вихованець точно спокуситься, а потім поступово почне їсти і все інше.