Як очистити вапняний наліт на трубах.

Проблема вапняних відкладень на трубах безпосередньо пов'язана з вмістом у воді солей магнію і кальцію, які здатні відкладатися не тільки при кип'ятінні, але і в звичайних умовах. Типовий приклад - знайомий мутно-білого кольору наліт на трубах і змішувачах у ванній кімнаті і в кухонній мийці. Як позбутися від цієї неприємності?
Інструкція
1
Сьогодні випускається велика кількість спеціальних засобів, у тому числі досить дорогих, призначених для видалення нальоту. Потрібно знати, що їх основу складають кислоти - найлютіший ворог вапна. Найцікавіше, що кислоту можна знайти практично на будь-якій кухні.
2
Відкрийте свій холодильник і уважно огляньте його вміст. Часточка не надто свіжого лимона цілком підійде для очищення скляної або кришталевого посуду, але для труб і змішувачів, покритих щільним вапняним нальотом, цього буде явно недостатньо. Тут вам може стати в нагоді звичайний оцет. Розведіть його з водою в співвідношенні 1: 1 і можете приступати до обробки поверхонь труб.
3
Якщо ви маєте справу з нержавіючої сталлю, то для початку обробіть невелику ділянку, оскільки деякі її сорти при реакції з кислотою покриваються темними плямами, які потім нічим не можна видалити. При значному забрудненні поверхонь труб можете використовувати оцтову есенцію, що представляє собою 25% розчин оцтової кислоти. При цьому постарайтеся уникати вдихання випарів і попадання есенції на поверхню шкіри.
4
Ось, наприклад, як можна очистити від нальоту душ. Помістіть його разом зі шлангом у водонепроникний пакет, наповніть останній водою з наступним додаванням оцтової кислоти. Потім вміст пакета помістіть в таз або відро. Приблизно через півгодини вапняний наліт починає відшаровуватися. Решта великі фрагменти можете видалити дерев'яним шпателем.