Як перевірити пінг до сервера. детальний ping до сервера.

Сьогодні в інтернеті доступна величезна кількість різноманітних сервісів від соціальних мереж до електронних бірж та онлайн-ігор. Такі сервіси побудовані за технологією клієнт-сервер. Клієнтське ПЗ відображає дані, одержувані з сервера , а також посилає йому запити для здійснення яких-небудь дій. Проблеми, що виникають при використанні подібних систем, можуть бути викликані як несправністю в клієнті, так і поганою якістю або відсутністю з'єднання з сервером. Для того щоб виявити місце виникнення проблеми, насамперед варто перевірити пінг до сервера .
Вам знадобиться
  • Утиліта ping, що входить в комплект поставки більшості операційних систем.
Інструкція
1
Відкрийте програму-консоль. В Windows натисніть кнопку "Пуск" (вона розташована на панелі завдань). В отобразившейся меню виберіть пункт "Виконати". Відкриється діалог запуску програми. В поле "Відкрити" введіть рядок cmd. Натисніть кнопку OK. При роботі в графічних оболонках в UNIX-подібних системах дії будуть аналогічні. Так, при роботі в KDE, слід натиснути на кнопку віджета запуску додатків (як правило, її також поміщають в панель задач) і вибрати пункт меню "Run Command" (або "Виконати команду" в російській інтерфейсі). У діалозі запуску потрібно ввести ім'я виконуваного модуля емулятора терміналу (наприклад, xterm, uxterm, konsole) і натиснути Enter. Можна також переключитися в консоль, натиснувши одне з поєднань клавіш Ctrl-Alt-F1 - Ctrl-Alt-F12.
2
Ознайомтеся з довідкою по команді ping. В консолі або емуляторі терміналу введіть рядок "ping". Натисніть клавішу Enter. В консоль буде виведений текст вбудованої довідки команди. В UNIX-подібних системах можна ознайомитися з більш докладною інформацією, ввівши команди "man ping" або "info ping". При бажанні можна записати довідку в текстовий файл, виконавши команду "ping имя_файла>". При ознайомленні з довідкою особливу увагу зверніть на параметри, що визначають число відправляються командою запитів, час життя пакетів (Time To Live або TTL), вибір маршрутів проходження пакетів.
3
Перевірте пінг до сервера . Введіть в консолі команду ping із зазначенням необхідних параметрів та імені або IP-адреси вузла. При передачі як параметр символічного імені вузла, ping автоматично проведе його дозвіл в IP-адресу. Для цього використовуватимуться кошти, зазначені в поточній конфігурації мережевої підсистеми. Дочекайтеся закінчення виконання команди. Якщо команді не був переданий параметр, що визначає число відправляються запитів, може знадобитися переривання її виконання. В цьому випадку натисніть клавіші Ctrl + C. Проаналізуйте дані, виведені командою ping.
Зверніть увагу
Сервер може не відповідати на запити, що посилаються командою ping, якщо на ньому заблоковане використання протоколу ICMP. І це не означатиме, що сервер не доступний для сполук по TCP/IP.
Корисна порада
Для отримання більш детальної інформації про маршрути проходження пакетів до сервера і якості зв'язку з кожним з проміжних вузлів, використовуйте команди tracert в Windows, traceroute і tracepath в Linux.