Як прожарити казан.

Деякі страви, крім інгредієнтів, що входять до їх складу, обов'язково вимагають і спеціального посуду, без якої їх просто неможливо приготувати. Наприклад, важко уявити собі китайську яловичину з овочами, зроблену на простий сковороді, а не на Воге, або знаменитий узбецький плов без справжнього чавунного казана. Завдяки тому, що він довго не остигає, блюдо не доводять до повної готовності на вогні, а знімають з нього і залишають «нудитися» на деякий час, щоб воно остаточно «дійшло». Саме тому плов та інші популярні східні страви, коли їх готують в чавунних казанах, виходять такими чудово соковитими і ніжними і мають абсолютно неповторний смак. Але відразу приступати до готування в казані можна. Потрібно провести кілька підготовчих процедур, перш ніж пускати його в «справу».
Вам знадобиться
  • Чавунний казан, масло, кам'яна сіль.
Інструкція
1
Справа в тому, що при литті казанов застосовується машинне масло, яким змащують форму, щоб чавун не прилипав до неї. Відповідно, насамперед необхідно видалити це машинне масло з поверхні і з «пір» чавуну. Для цього можна скористатися двома способами: 1. Прогрійте казан на відкритому вогні кілька годин (2-3), щоб машинне масло прогоріла і вийшло з каналів-пор чавуну. Робити це краще на відкритому повітрі, т.к. при цьому виділяється багато їдкого дима.2. Прогрійте казан на вогні з 1-2 кілограмами кам'яної солі до того моменту, поки сіль не стане рум'яно-коричневого кольору. Сіль викиньте. Цей спосіб більше підійде для внутрішніх приміщень.
2
Після цього прокалите казан на вогні з рослинним маслом. Влийте в розпечену посуд 0,5-1 літр олії (залежно від обсягу казана, можна взяти більше), доведіть його до кипіння. Зачекайте, поки денце казана не набуде червоний жаркий відтінок. Потім обережно нахиліть його набік і прокалите таким чином бочок з одного боку. Повторіть цю процедуру з усіх боків, щоб розпечене масло покрило всю внутрішню поверхню казана. На це піде ще приблизно 1,5-2 години.
3
Після цього зніміть казан з вогню, дайте йому повністю охолонути, масло вилийте. Посуд злегка обмойте теплою водою без всяких миючих засобів і натріть чистою серветкою, змащеній маслом. Залишки не вбрався в чавун масла видаліть паперовим рушником і витріть казан досуха. Тепер можна приступити до приготування улюблених страв.
Зверніть увагу
Найкраще для прожарювання використовувати оливкову, бавовняне або спеціальне для фритюру масло. Якщо все ж вирішили взяти соняшникова, то не беріть дешеве рафінована олія (воно гірше витримує високі температури) - краще зупинитися на нерафінованій або дорожчому сорті.
Корисна порада
При подальшому використанні казана ніколи не тріть його абразивними складами і металевими мочалками, щоб не порушити внутрішній шар. Мийте його в невеликій кількості теплої води, м'якою мочалкою без застосування миючих обезжиривающих засобів. Після миття спочатку протріть насухо паперовим рушником, а потім серветкою, змащеній маслом.