Як перевірити вакуумний підсилювач. Як мене вакуумний підсилювач.

Вакуумний підсилювач застосовується в гальмівній системі для впливу на всі колеса. Його функція - це зменшення зусилля натискання на гальмо із збереженням ефективності системи. Якщо він вийде з ладу, це позначиться на керованості автомобілем, тому періодично вакуумні підсилювачі необхідно перевіряти.
Вам знадобиться
  • Викрутка, гумова груша і пассатижи.
Інструкція
1
Заглушите двигун і зробіть натискання на педаль гальма близько 5-6 разів. Потім, утримуючи гальмо в натиснутому положенні, запустіть двигун в роботу. Педаль гальма при цьому повинна сама опуститися вниз.
2
Якщо педаль залишилася в колишньому положенні, зупиніть працюючий мотор, відкрийте капот і перевірте, як щільно сидить вакуумний насос на штуцері впускний труби. Також зверніть увагу на патрубок вакуумного підсилювача гальм. Пам'ятайте, що у вакуумному шлангу застосовується зворотний клапан, тому будь-яке ослаблення кріплень і пошкодження деталей неприпустимо. Замініть всі хомути і пошкоджені деталі.
3
Проведіть перевірку самого зворотного клапана. Ослабьте хомут, який зміцнює шланг вакуумного підсилювача до штуцера труби, посуньте його вниз і зніміть шланг. Таким же способом від'єднайте шланг від вакуумного підсилювача гальм. Тепер перевірте працездатність зворотного клапана. Для цього створіть розрядження в шлангу в тому місці, де він з'єднується з патрубком.
4
Візьміть в руки гумову грушу, вставте її в місце з'єднання шланга і патрубка і стисніть її. Повітря, який вийшов з груші, повинен пройти через клапан і вийти в протилежне отвір шланга. Відпустіть грушу і подивіться на неї: якщо вона так і залишиться в стислому стані, то це показник того, що клапан справний.
5
Якщо ж груша знову надулася, то необхідна заміна шланга разом з клапаном. При установці і в процесі експлуатації стежте за тим, щоб у шланга були відсутні перегини, скручування і порушення герметичності. Надягайте шланг на патрубок вакуумного підсилювача на глибину близько 30 мм. Встановіть всі деталі в зворотному порядку і ще раз перевірте гальмівну систему шляхом натискання на педаль.