Як змінити розмір розділів жорсткого диска. утиліта для зміни розділів hdd windows server.

В дистрибутиви операційних систем Windows версій 7, Vista і Windows Server 2008 включена утиліта з графічним інтерфейсом, яка дозволяє змінити виділене розділу жорсткого диска простір. Відповідна функція (Extend Volume) додана в оснастку «Управління диска мі».
Інструкція
1
Увійдіть в систему з правами адміністратора. Наступні дії необхідно здійснювати від імені користувача, чия обліковий запис має достатньо прав для зміни системних налаштувань ОС. Порядок операцій буде однаковий в операційних системах Windows Vista, Windows 7 і Windows Server 2008.
2
Створіть резервну копію змінюваного розділу. Краще зробити повний бекап, але якщо така можливість відсутня, то можна обмежитися збереженням найбільш критичних даних цього розділу.
3
Клацніть правою кнопкою миші ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі і виберіть в контекстному меню рядок «Управління комп'ютером». Відкриється вікно, в якому вам треба перейти в розділ «Сховище» і клікнути рядок «Управління диска мі». Утиліті буде потрібно кілька секунд на складання карти всіх наявних в комп'ютері постійних і знімних носіїв. Коли ця процедура буде завершена, виділіть розділ, ємність якого вам потрібно збільшити. В контекстному меню, що випадає, по клацанню розділу правою кнопкою, побачите цей самий доданий в нові версії Windows пункт - «Розширити диск». Виберіть його.
4
Натисніть кнопку "Далі" в запущеному діалозі розширення розділу. В наступному вікні діалогу вкажіть в мегабайтах додатковий обсяг дискового простору, який треба додати до існуючого розміром розділу. При цьому допустимо, щоб сумарний розмір цього розділу навіть перевищував фізичну місткість диска в цілому, якщо на інших диска х є достатній обсяг вільного простору. Проте слід мати на увазі, що при такій розмітці потенційна ймовірність втрати даних подвоїться, тому що у випадку виходу з ладу одного з дисків будуть втрачені дані всього розділу, включаючи і збережені на іншому диску.
5
Натисніть кнопку «Далі». Після цього почнеться процес реструктуризації даних на носіях комп'ютера відповідно до нових установками. Занадто багато часу він не займе і не зажадає подальшої перезавантаження системи.
Зверніть увагу
В версіях Home і Starter ОС Windows 7 і Vista функція розширення розділу деактивовано.
Існує кілька основних методів роботи з жорсткими дисками . У тому випадку, якщо вам необхідно змінити обсяг вінчестера, рекомендують використовувати спеціальні утиліти.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно збільшити обсяг жорсткого диска, то скористайтеся утилітою, яка входить в комплект стандартних програм операційних систем Windows. Відкрийте меню «Мій комп'ютер». Клікніть правою кнопкою миші по жорсткому диску, розмір якого потрібно збільшити, і перейдіть до його властивостей.
2
Виберіть вкладку «Загальні». У нижній частині вікна знайдіть пункт «Стиснути цей диск для економії місця», встановіть галочку навпроти нього і натисніть кнопку «Застосувати». Час, що витрачається на процес стиснення, залежить від розміру диска, кількості файлів на ньому і швидкодії вашого комп'ютера.
3
Якщо ж вам потрібно зменшити обсяг диска або його розділу, то скористайтеся програмою Partition Manager. Скачайте версію цієї програми, яка підходить для вашої операційної системи, і встановіть її. Перезавантажте комп'ютер.
4
Увімкніть Partition Manager. Виберіть режим досвідченого користувача. Це дозволити виробляти більший набір операцій з дисками . Відкрийте вкладку «Майстра», розташовану на головній панелі інструментів.
5
Виберіть пункт «Створити розділ». У вікні активуйте пункт «Режим для досвідчених користувачів" і натисніть кнопку "Далі". Виберіть жорсткий диск, розмір якого хочете зменшити. Натисніть кнопку «Далі».
6
Задайте розмір майбутнього локального диска. Саме на це значення зменшиться розмір змінюваного томи. Натисніть кнопку «Далі».
7
Виберіть файлову систему для майбутнього розділу. Вкажіть мітку тому, якщо потрібно. Натисніть кнопку «Далі». У новому вікні натисніть кнопку «Готово».
8
Для запуску процесу зменшення розміру жорсткого диска і створення нового розділу натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни». Вона розташована під головною панеллю інструментів програми. Якщо ви зменшуєте розмір жорсткого диска, на якому встановлена операційна система, то комп'ютер продовжить виконання операції в режимі MS-DOS.
Корисна порада
Чи не рекомендують стискати диск, на якому встановлена операційна система.