Як очистити BIOS. Як очистити биос на ноутбуці.

Під очищенням BIOS зазвичай розуміють очистку SMOS і скидання всіх налаштувань на заводські. Це може знадобиться, наприклад, для того, щоб вирішити проблеми апаратної сумісності обладнання або щоб скинути пароль. Існує три способи очищення BIOS, кожен з яких так само гарний, як і будь-який інший, але ви можете знайти один з них простіше і зручніше в конкретній ситуації.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи, батарея SMOS, невелика хрестова викрутка
Інструкція
1
Найшвидший і найбільш зручний спосіб очистити BIOS - скористатися спеціальною опцією, яка в нього вбудована. Зайдіть в Біос. Для цього при старті комп'ютера утримуйте клавішу DEL (іноді це можуть бути функціональні клавіші F1, F2 або F10). В меню «BIOS setup» (настройки біоса) знайдіть «Reset BIOS Settings». Залежно від моделі плати опція може називатися по-різному. Шукайте такі назви як «reset to default», «factory default», «clear BIOS», «load setup defaults». Як правило, ця опція знаходиться в кінці меню, на самій останній вкладці.
2
Виберіть, і натисніть «Введення». Система запропонує підтвердити вибір, після чого скине всі налаштування на заводські. Часто це супроводжується виходом із БІОСа і перезавантаженням комп'ютера. Якщо ви з якихось причин не можете знайти дану опцію, або у вас не виходить увійти в Біос, скористайтеся іншими способами.
3
Спосіб другий. Переконайтеся що харчування комп'ютера повністю відключено. Відкрийте бічну кришку, щоб отримати доступ до материнської плати. Знайдіть батарею SMOS (це кругла плоска батарея розміром з монету) і вийміть її. Видалити батарею досить легко - просто вхопив її пальцями і потягніть вгору. Деякі плати мають спеціальний затискач, який утримує батарею на місці. В такому випадку однією рукою відігніть зажим, а другий дістаньте батарею. При цьому потрібно бути уважним, і не докладати надмірних зусиль, щоб нічого не пошкодити. Через 5-10 хвилин вставте батарею на місце і закрийте бічну кришку комп'ютера.
4
Спосіб третій. Повністю вимкніть комп'ютер від харчування. Відкрийте бічну кришку, щоб отримати доступ до материнської плати. Знайдіть перемички для скидання SMOS. Точне розташування перемичок може варіюватися залежно від материнської плати. В ідеалі слід звернутися до документації. Якщо документація відсутня, шукайте три або чотири перемички поряд з батареєю SMOS.
5
Переставте перемички. Якщо у вашій моделі три перемички, замкніть другий і третій, якщо чотири - третій і четвертий контакти. Увімкніть комп'ютер і переконайтеся, що настройки були скинуті і БИОС очищений. Вимкніть комп'ютер. Потім поверніть перемичку в початкове положення і закрийте кришку комп'ютера.