Як змінити дозвіл екрана.

Збільшення дозволу екрана монітора підвищує чіткість зображень графічних елементів і текстів на дисплеї комп'ютера, а також збільшує доступний простір на робочому столі і в вікнах прикладних програм. Однак при цьому стають менш помітними дрібні деталі, що не дуже добре позначається на зорі і стомлюваності в процесі тривалого користування комп'ютером. ОС Windows дозволяє вам самостійно підібрати оптимальні настройки дозволу.
Інструкція
1
Використовуйте вікно доступу до змін властивостей екрана для зміни дозволу монітора. Клацанням правою кнопкою миші на вільному від ярликів і вікон просторі робочого столу ви можете викликати контекстне меню і відкрити це віконце зміни установок екрана , вибравши пункт «Властивості». Елементи управління дозволом екрана розміщені на вкладці «Параметри» .Можно й іншим шляхом дістатися до цієї вкладки - через «Панель управління». Вона запускається вибором однойменного пункту в головному меню (на кнопці «Пуск»). В панелі управління треба натиснути посилання «Оформлення і теми» і в списку під заголовком «Виберіть завдання» клацнути пункт «Змінити дозвіл екрана ».
2
Виберіть потрібне значення дозволу, переміщаючи лівою кнопкою миші повзунок, який поміщений в нижній лівий кут вкладки «Параметри». Потім натисніть кнопку «OK» або «Застосувати» і дозвіл екрана буде змінено на 15 секунд. Якщо за цей час ви не підтвердите зроблений вибір натисканням кнопки «Так», то зміна дозволу буде скасована. Таким способом ви можете візуально підібрати найбільш оптимальне значення дозволу екрана .
3
Описаний спосіб використовується в ОС Windows XP, а в Windows Vista і Windows 7 є невеликі зміни в цій процедурі. В них так само треба натиснути правою кнопкою мишки на вільному просторі робочого столу, а в контекстному меню тут присутній пункт «Дозвіл екрана », який і потрібно вибрати. Замість горизонтального повзунка для вибору значення дозволу тут використаний вертикальний. Він поміщений в список, що випадає кнопки з написом «Дозвіл». Після вибору потрібного значення треба клацнути кнопку «Застосувати».
4
Якщо список доступних дозволів екрана містить лише декілька мінімальних значень, то це означає, що ОС не змогла пізнати відеокарту, встановлену у вашому комп'ютері. В таких випадках система використовує драйвер за замовчуванням, який не завжди може забезпечити прийнятну якість зображення. Замінити його найкраще за допомогою програми з інсталяційного диска вашої відеокарти.
Ігри, що випускаються на РС, практично ніколи не володіють достатніми можливостями для конфігурації, адже вкрай складно передбачити всі варіанти параметрів системи і запити гравців. Подібне трапилося і з Fallout 3, в якому настройка дозволу екрану може бути досить складна.
Інструкція
1
Для того щоб не помилитися з вибором, клікніть правою кнопкою на робочому столі, виберіть "Властивості" для Windows XP або « Дозвіл екрану» для Windows 7. Подивіться встановлене значення і запам'ятайте його.
2
Запустіть гру і перейдіть в меню "Опції" -> «Відео». Там ви знайдете параметр « Дозвіл екрану». Міняти його можна тільки до завантаження нової гри (тобто з головного меню). Крім того, кількість варіантів дозволу строго обмежена і надвисоких варіантів не передбачено.
3
Якщо перемикання дозволу безпосередньо в грі призводить до помилок і зависань -Скористайтеся лаунчером. В папці з грою розташовано два exe-файли: перший запускає ігри в повноекранному режимі, другий - невелике віконце попередніх налаштувань. У ньому вам слід вибрати «Установки відео» і змінити дозвіл. Надвисоких варіантів в даному меню все ще не встановлено.
4
Перейдіть в папку «Мої документи» того користувача, у якого встановлена гра. Далі перейдіть за адресою My Games/Fallout 3. Усередині ви виявите файл falloutprefs.ini, який потрібно відкрити за допомогою будь-якого текстового редактора (наприклад, блокнота). Якщо ви турбуєтеся, що можете пошкодити вміст файлу, створіть резервну копію, виділивши його і по черзі натиснувши комбінації клавіш Ctrl + С і Ctrl + V. Згодом ви можете видалити несправний файл і перейменувати створений.
5
Увімкніть опцію «Пошук» і за допомогою неї знайдіть поєднання iSize W. Ви виявите пару параметрів: iSizeW = # та iSizeH = #. Замість першої «решітки» впишіть значення ширини в пікселях (більша), а замість другої - висоту (менша). Перевага даного способу в тому, що ви можете вказати будь-які значення, в тому числі і надвисокі. Втім, експериментувати з нестандартними комбінаціями не варто.