Як видалити кодеки з системи.

Кодеки в операційній системі виконують функцію відтворення стислих мультимедійних файлів за допомогою їх розпакування в оперативній пам'яті комп'ютера. Для відтворення файлу певного формату в систему треба додати відповідний кодек. Перевстановлення та видалення кодеків може дозволити проблему з відтворенням мультимедіа-файлів. Отже, у разі виникнення необхідності деінсталяції будь-якого кодека, дійте наступним чином.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи
Інструкція
1
Через меню "Start -> Settings -> Control Panel" (Пуск -> Налаштування -> Панель управління) зайдіть в налаштування своєї операційної системи. Перед вами відкриється вікно з системними утилітами, призначеними для настройки системи. Далі перейдіть за посиланням "Звуки і мультимедіа" (Sounds and Audio Devices).
2
Пред вами відкриється вікно, яке називається "Sounds and Audio Devices Properties". Клацніть лівою клавішею мишки по вкладці Hardware. Пред вами з'явиться список пристроїв. Залежно від виду що видаляються кодеків з представленого списку виберіть "Video Codecs" або "Audio Codecs".
3
Після вибору необхідного виду кодеків натисніть на що знаходиться трохи нижче кнопку "Properties", після чого ви потрапите на однойменну вкладку. У цій вкладці міститься повний список всіх кодеків, встановлених у вашій системі.
4
За назвою знайдіть кодек, від якого ви хочете позбутися, і шляхом натискання на клавішу Remove, яка знаходиться в нижній частині вікна, деінсталюйте його.
5
Іноді для повної і коректної деінсталяції кодека може виникнути необхідність в перезавантаженні комп'ютера. Якщо така необхідність з'явилася, система за допомогою спливаючого вікна повідомить вас про це. Не ігноруйте ці повідомлення, оскільки якщо кодеки будуть видалені не повністю, можуть виникнути проблеми з подальшим відтворенням мультимедійних файлів, просто погодьтеся з перезавантаженням, і комп'ютер сам виконає цю операцію. Хотілося б відзначити, що на даний момент, існує велика кількість додатків, спеціально призначених для коректної деінсталяції непотрібних кодеків.