Як об'єднати дві локальні мережі.

У сучасному світі важко знайти комп'ютери, які не були б з'єднані локальною мережею. Присутність комп'ютера або ноутбука в локальній мережі дозволяє швидко обмінюватися інформацією, створювати загальнодоступні ресурси, отримувати швидкий доступ до принтерів і іншому устаткуванню. Багатьом користувачам комп'ютерної техніки просто необхідний навик побудови власних локальних мереж. Крім цього необхідно вміти їх видозмінювати і конфігурувати.
Вам знадобиться
  • свитч
  • мережеві кабелі
Інструкція
1
Для об'єднання двох локальних мереж іноді достатньо просто з'єднати між собою два пристрої, що входять до складу кожної з них. Приміром, якщо ваші мережі побудовані з використанням світчей, то необхідно з'єднати два основних світча з кожної мережі . Цього буде цілком достатньо.
2
Якщо ваші мережі побудовані за допомогою маршрутизаторів або роутерів, що вимагають більш детальної настройки, або ж вам необхідно видозмінити локальні мережі після їх з'єднання, то придбайте світч. Виберіть по одному пристрою (свитч, роутер або маршрутизатор) з кожної мережі , які так чи інакше пов'язані з усіма свічтамі своєї мережі . Підключіть обидва цих пристрої до нового свитчу.
3
Для того щоб нова єдина локальна мережа працювала справно, недостатньо просто з'єднати всі комп'ютери. Щоб уникнути проблем з доступом до загальних ресурсів, спільному використанню принтерів або інших пристроїв, вам необхідно налаштувати всі комп'ютери мережі . Найімовірніше, після об'єднання локальних мереж частина комп'ютерів матиме IP-адреса формату 123.123.123.X і певну маску під мережі . Інші комп'ютери або ноутбуки, що раніше входили до складу іншої локальної мережі , працюватимуть з IP-адресами формату 456.456.456.Y. і іншою маскою під мережі , ніж використовувалася першою мережею.
4
Якщо вам байдуже, які IP-адреси будуть мати пристрої об'єднаної мережі , то поміняйте адреси комп'ютерів і ноутбуків, які раніше входили до складу меншою локальної мережі . Це дозволить вам не виконувати додаткових операцій. Відкрийте властивості протоколу TCP/IPv4 в настройках локальної мережі на кожному комп'ютері більшої групи. Запам'ятайте перші три сегменти IP-адреси і запишіть значення четвертого сегмента. Це необхідно для того, щоб IP-адреси не повторювалися.
5
Тепер відкрийте аналогічні настройки на інших комп'ютерах і введіть IP-адреси таким чином, щоб перші три сегменти збігалися з номерами іншої групи, а четверті - не повторювалися.
Зазвичай для того, щоб створити локальну мережу на два комп'ютери, користувачі з'єднують між собою мережеві картки обох ПК. Цей метод досить зручний, тому як для його здійснення ніяких додаткових пристроїв не потрібно.
Вам знадобиться
  • - мережевий кабель.
Інструкція
1
Подібні локальні мережі найчастіше створюються для настройки синхронного доступу до інтернету з двох комп'ютерів. Також врахуйте, що цей спосіб підходить і для пар типу «ноутбук + ПК» і «ноутбук + ноутбук».
2
Вам потрібні три мережеві картки для синхронного доступу до інтернету, тому придбайте додаткову. Якщо роль маршрутизатора і сервера виконує стаціонарний комп'ютер, купите карту PCI-формату. У випадку зі зв'язкою «ноутбук + ноутбук» вам знадобиться USB-LAN перехідник.
3
Підключіть до комп'ютера або ноутбука другий мережевий адаптер. До нього підключіть один кінець кабелю. Інший же його кінець потрібно підключити до мережного адаптера другого комп'ютера відповідно.
4
В цьому випадку у вас вже вийшла локальна мережа, однак для отримання доступу до глобальної мережі потрібно налаштувати деякі параметри мережевих карт.
5
Увімкніть комп'ютер, підключений до інтернету, якщо ви цього ще не зробили. Дане з'єднання, швидше за все, вже налаштоване. Далі відкрийте його властивості, потім меню «Доступ», після чого включіть функцію під назвою «Поділитись комп'ютерам мережі використовувати це підключення е інтернету». Тепер збережіть налаштування.
6
Далі потрібно перейти до властивостей мережевої плати, з'єднаної з другим комп'ютером. Спочатку виберіть протокол інтернету TCP/IP (v4), перейдіть до налаштувань даного протоколу. Для цієї мережевої картки задайте статичний мережеву адресу: 85.85.85.1. На цьому настройка першого ПК закінчена.
7
Перейдіть до аналогічного вікна на другому ПК/ноутбуку. Ввести потрібно наступні значення, що випливають, власне, з установок попередньої мережевий плати: - 85.85.85.2 - IP; - 255.0.0.0 - маска підмережі; - 85.85.85.1 - DNS-сервер; - 85.85.85.1 - основний шлюз.
8
Далі залишилося зберегти настройки і переконатися, що доступ до інтернету отримали обидва комп'ютера.