Як зробити простий моторчик. Як зробити лазер в домашніх умовах з маторчіка.

Ви, напевно, повинні були запам'ятати зі шкільного курсу фізики, що в магнітному полі на провідник зі струмом діє сила, яка веде його в обертання. У нашому простому моторчику , інструкція по збірці якого приведена нижче, ротором буде шуруп. Через нього проходитиме постійний електричний струм, а магнітне поле відповідно забезпечить магніт. Все дуже просто. Такий невигадливий двигун може зібрати навіть дитина, витративши на це не більше півхвилини.
Вам знадобиться
  • батарейка, провід, шуруп, магніт
Інструкція
1
Візьміть шматок дроту, зачистите з обох кінців. Злегка зігніть його і відкладіть ненадовго в сторону.
2
Візьміть шуруп і покладіть його на магніт капелюшком вниз (він повинен прилипнути плоскою стороною). Магніт для зборки електричного моторчика можна вийняти зі старих маленьких навушників, "шишок" або витягти компактний варіант від магніту для холодильника. Шуруп з магнітом піднесіть до краю батарейки. Шуруп намагнітиться і прилипне вістрям. Ротор моторчика готовий.
3
Пальцем однієї руки притисніть один з кінців проводу до протилежного від шурупа краю батарейки. Другий кінець наблизьте ко іншого краю, капелюшку шурупа з магнітом. При зіткненні шуруп почне прийде в рух.
Зверніть увагу
Враховуючи малу силу тертя (шуруп стосується батарейки в одній точці), шуруп може розкручуватися до 10 тисяч обертів на хвилину. Тому, коли будете повторювати експеримент, тримайте пристрій подалі від особи - ротор може легко відлетіти з великою швидкістю. Бережіть очі.
Уніполярний двигун працює за тим же принципом, що і уніполярний генератор (диск Фарадея), використовуючи принцип оборотності електромагнітних явищ. Такий мотор характеризується тим, що споживає значний струм при малому напрузі.
Інструкція
1
Одягніть спеціальні окуляри, призначені для захисту від механічних небезпек, а також термостійкі рукавички. Уніполярний двигун розкручується до швидкості, при якій його рухомі частини можуть відокремитися і заподіяти травму ока, а входять до його складу струмопровідні частини можуть розігріватися до значних температур.
2
Витягніть з зіпсованих навушників магніт. В них застосовуються магніти двох типів: чорні кільцеві і сріблясті, схожі на таблетки. Підійде тільки магніт другого типу. Ні в якому разі не допускайте його ковтання дітьми і домашніми тваринами!
3
Візьміть звичайний цвях або саморіз. Надіньте магніт на його капелюшок.
4
Звичайну пальчиковую батарейку (краще сольову, оскільки її внутрішній опір більше, що безпечніше) візьміть в ліву руку і розташуйте вертикально плюсом вниз. Ні в якому разі не використовуйте акумулятор або літієвий акумулятор. До позитивного контакту батарейки прімагнітьте вістрі цвяха або самореза, щоб капелюшок з магнітом звисала вниз. Великим пальцем лівої руки притисніть до негативної клеми батарейки шматок дроту.
5
Правою рукою протилежний кінець дроту злегка притисніть збоку до магніту, і він почне обертатися. Потримайте двигун в такому стані кілька секунд, потім відключіть, інакше він нагріється. Не торкайтеся рухомих частин і не давайте двигуну набирати підвищені оберти. У всіх випадках, відчувши найменший нагрів, негайно відключайте моторчик.
6
Переверніть магніт і повторіть досвід. Ви виявите, що моторчик обертається в протилежну сторону.
7
Тепер спробуйте змінити полярність батарейки. Ви виявите, що це призведе до того ж ефекту - напрямок обертання зміниться на протилежне. Якщо ж перевернути одночасно і батарейку і магніт, нічого не зміниться - спрацює принцип «мінус на мінус дає плюс».