Як зробити гніт. Як зробити бікфордів шнур.

Якщо нам потрібно що-небудь підірвати і не отримати при цьому травм, то потрібно забезпечити безпечну детонацію піротехнічного заряду. Найпростіший спосіб це зробити - виготовити ґніт, який ми зможемо підпалювати на безпечній відстані. Ось вам кілька способів приготувати гніт.
Інструкція
1
Бикфордов шнур. Беремо звичайну ізоляцію від проводу або кілька скріплених разом соломинок для напоїв. Заповнюємо їх подрібненими головками від побутових сірників, порохом якої іншої горючою сумішшю. Цей спосіб зручний тим, що наш гніт не зможе задути вітер. Навіть якщо піде дощ, він не зможе такий гніт замочити. Щоб «начинка» бікфордова живлення не прогорала занадто швидко, її можна утрамбувати. Якщо пороху і нічого іншого крім сірників у нас не знайшлося, можна позбавити себе від необхідності зскрібати зі сірників головки. Просто відламує їх, викладаємо в ряд і обмотуємо скотчем.
2
Джутовий гніт. Беремо джутову мотузку, вимочуємо її в розчині натрієвої або калієвої селітри і гарненько просушуємо. Гніт готовий до використання.
3
стопіном. Щоб виготовити такий гніт, нам також буде потрібно джутова мотузка, але стару бавовняну теж можна використовувати. Вимочуємо не надто товсту мотузку в розчині селітри, висушуємо її. Але це ще не все. Тепер змішаємо органічний клей з пороховою м'якоттю. Повинна вийти однорідна густа маса. Через цю масу нам потрібно протягнути мотузку. Коли все застигне, гніт можна використовувати.
4
Мисливські сірники самі служать відмінним ґнотом. Вони не гаснуть і горять приблизно 20 секунд. Але щоб наш заряд не здетонував завчасно, потрібно стежити за отлетающими від сірників іскрами.
5
Тополиний пух. Виключно літній варіант гнота, оскільки пух тополі пускають в червні. Але робити з пуху гніт найлегше і просочувати нічого не потрібно. Просто зберемо пух, Примніть його і загорніть всередину згорнутої трубочкою газети або паперу.