Як відрізати скляну пляшку. Як розпиляти скляну пляшку в домашніх умовах.

Необхідність розрізати скляну пляшку може виникнути у тих, хто займається яким-небудь видом прикладного або технічної творчості. Наприклад, таку пляшку можна доопрацювати до оригінальної вази, олівців або світильника. У цих та інших випадках домогтися рівного зрізу можна кількома способами.
Вам знадобиться
 • -неськолько пляшок необхідного розміру;
 • -шпагат, змочений в гасі або бензині;
 • мідними дріт і джерело вогню (запальничка, -газова пальник і т.д.);
 • - нихромовая дріт і білизняна прищіпка;
 • -плоскогубци, напилок або точильний брусок; -бавовняної рукавички.
Інструкція
1
Візьміть дві скляні пляшки необхідного розміру. Це краще зробити по ряду причин. Якщо надалі ви плануєте використовувати обидві частини пляшки, то після проведення процедури розрізання та шліфування у вас буде більше шансів отримати саме те, що ви задумали. У кожному разі, для успіху цієї операції бажаний невеликий досвід. Традиційно для різання скла прийнято використовувати склоріз або алмаз. Але для розрізання пляшки в домашніх умовах вони не завжди ефективні. Залежно від того матеріалу, який ви маєте в розпорядженні, спробуйте один з наступних способів.
2
Заповніть пляшку водою до того рівня, де бажано зробити розріз. Обв'яжіть пляшку шпагатом, змоченим бензином або гасом, за рівнем налитої води. Не допускайте провисання шпагату - він повинен дуже щільно прилягати до стінок пляшки на рівні води. Підпаліть шпагат. Пляшка повинна луснути саме по лінії шпагату.
3
Візьміть товсту мідний дріт для того, щоб відрізати скляну пляшку другим способом. Щільно оберніть її навколо пляшки в тому місці, де бажано отримати зріз. Зазорів між дротом і стінкою пляшки бути не повинно. Підготуйте ємність з холодною водою. Нагрійте за допомогою запальнички або пальника вільно виступаючі кінці дроту. В той момент, коли дріт розжариться, опустіть пляшку в холодну воду. Пляшка повинна луснути по лінії дроту.
4
Змонтуйте домашній електростеклорез. Це досить ємний процес, але з його допомогою можна отримати найякісніший зріз на пляшках великого діаметру з товстого скла. У дерев'яній білизняний прищіпки губки обробляються азбестом. Нихромовая дріт діаметром близько 0,5 мм служитиме спіраллю. Нею необхідно охопити розрізається посудину, а кінці спіралі закріпити між губками прищіпки так, щоб вони не з'єднувалися. На вільні кінці надіньте керамічні ізолятори або порцелянові намиста. Кінці з'єднайте з монтажними проводами типу МГШВ перетином 0,5-0,75 кв. мм і підключіть до понижувального трансформатора напругою на вторинній обмотці 10-12 В. При його відсутності можна скористатися автомобільним акумулятором. Як тільки дріт розігріється, в місці контакту її зі склом утворюється тріщина, через яку посудину легко розколоти.
5
Обробіть відрізану поверхню. Якщо утворилися гострі сколи, їх можна поступово розкришити за допомогою плоскогубців, потім обробити поверхню напильником. У висновку зашліфуйте край пляшки точильним бруском або дрібною шкіркою.
Зверніть увагу
При роботі зі склом використовуйте бавовняні рукавички.
Корисна порада
При фінішній обробці краю пляшки інструменти дуже швидко тупляться, тому доцільно використовувати вже були у вжитку бруски і напилки.
Звичайну скляну пляшку можна з успіхом використовувати в домашньому господарстві. Приміром, з такої ємності може вийти досить симпатична ваза для квітів. От тільки шкода, що квітка у вузьке горлечко може поміститися тільки один. Не біда, адже при бажанні можна вирішити і цю проблему. Для цього буде потрібно розпиляти пляшку, вірніше, акуратно розділити її на частини.
Вам знадобиться
 • - порожня скляна пляшка;
 • - мотузочок;
 • - бензин або гас;
 • - мідний дріт;
 • - відро ;
 • - холодна вода;
 • - свічка;
 • - сірники (запальничка);
 • - напилок;
 • - кусачки;
 • - плоскогубці.
Інструкція
1
Візьміть скляну пляшку і обв'яжіть тонкої мотузочкою на рівні, по якому ви розраховуєте її розділити. Попередньо рясно змочіть мотузочку в гасі або бензині. Вибираючи мотузочку, постарайтеся, щоб вона не була занадто товстою. В крайньому випадку, використовуйте вовняну нитку. Чим тонше буде мотузочок, тим щільніше вона стане прилягати до скляної поверхні, що забезпечить більш рівний розріз.
2
Налийте в пляшку холодну воду, щоб вона доходила точно до рівня майбутнього розрізу. Переконайтеся, що мотузочок і рівень води в пляшці збігаються. При необхідності поправте мотузку, щоб вона рівно облягала пляшку по всьому діаметру.
3
Використовуючи сірник або довгу дерев'яну паличку, підпаліть мотузку. Коли вогонь охопить її цілком, утворюється перепад температур (зовні буде висока температура від горіння, а всередині у вас - холодна вода). Зіткнення гарячого і холодного призведе до того, що скло лопне по лінії, що відповідає рівню води.
4
При використанні другого способу наберіть повне відро води. Оберніть пляшку по лінії передбачуваного розрізу товстої мідної дротом, залишивши короткий кінчик. За допомогою полум'я свічки почніть нагрівати цей вільний кінчик. Поступово стане гарячою вся дріт. Тепер швидко і обережно опустіть пляшку у відро з водою. Якщо все зроблено правильно, скло лопне саме в тому місці, де знаходиться нагріта дріт. Цей спосіб безпечніше, ніж описаний вище.
5
Якщо краї пляшки після такого розрізання будуть не занадто рівними, обробіть їх кусачками або плоскогубцями, а потім відшліфуйте точильним бруском або напилком з дрібною насічкою. При обробці скла іноді змочуйте напилок водою. Рухи напилком здійснюйте не хаотично, а вздовж зрізу скла. Будьте обережні, щоб не поранити руки об скло. Обрізану одним з описаних способів пляшку використовуйте в якості декоративної вази.