Як знаходити середню швидкість.

Поняттям середньої швидкості є усереднена характеристика швидкості тіла (частинки і т.д.) за час її проходження. Це ми ще вивчили в школі. Середня швидкість - не складне поняття, але виникаючі проблеми при вирішенні задач на дану тему, вимагають розважливого пояснення і розуміння.
Інструкція
1
Міркувати почнемо з того, що середня швидкість має два поняття: - колійна швидкість; - середня швидкість по перемещенію.Разберем кожен з них.
2
Якщо S - пройдений шлях яких-небудь тілом, а t - час, який пройшов даний об'єкт, то середньою швидкістю називається величина, що дорівнює відношенню шляху до часу. І це є середньою (шляховий) швидкістю. На перший погляд простота і стислість визначення приховує деякі нюанси.Надо пам'ятати, що час слід враховувати всі під час проходження від пункту А в пункт В. Навіть якщо були зупинки, витрачений час все одно фіксіруется.Берется до уваги, то, якщо тіло відхилялося від заданого шляху, наприклад, у зворотний бік, а потім знову продовжувало шлях. Пройдене відстань вважається разом з отклоненіямі.Средняя швидкість, як прийнято, обчислюється в стандартних одиницях - км/год; м/с і т.д.
3
Середня швидкість по переміщенню є також відношенням переміщення до скоєного часу, але величина ця вже вже векторная.Хітрость цієї величини в тому, що якщо тіло пройшло певний шлях, а потім повернулося на стартову точку, то середня швидкість буде дорівнює нульовому значенню.
Зверніть увагу
Сре? Дняя ско? Рость - в кінематиці якась усереднена характеристика швидкості частинки за час її руху. Залежно від того, розуміти швидкість як векторну або скалярную величину, розрізняють два основних визначення середньої швидкості.
Корисна порада
2 швидкості складаєте, ділите на 2 і отримуєте середню швидкість.