Як носити контактні лінзи.

Контактні лінзи підбирає лікар-офтальмолог, враховуючи результати діагностики. Лінзи не повинні перешкоджати доступу до слізної рідини і повинні бути рухливими. В процесі носіння ви не повинні відчувати дискомфорт. Якщо ви використовуєте контактні лінзи , вам необхідно контролювати стан очей у лікаря спочатку раз на три місяці, а потім щороку.
Інструкція
1
Одягати і знімати контактні лінзи можна тільки чистими руками. В іншому випадку ви ризикуєте занести в очі інфекцію. Після зняття м'які лінзи помістіть в контейнер з розчином для очищення і дезінфекції. Якщо ви використовуєте лінзи тривалого носіння, проводите їх ферментну очистку один або два рази на місяць.
2
Дуже важливо дотримуватися режиму носіння лінз. Якщо ви носите одноденні лінзи , ввечері їх необхідно викинути і на наступний день надіти нові. Лінзи денного носіння можна носити не більше 15 годин на добу, після чого їх необхідно зняти і помістити в спеціальний розчин. Якщо у вас лінзи тривалого носіння, не забувайте про терміни їх заміни. Навіть якщо ви надягали лінзи не кожен день, після закінчення терміну придатності їх необхідно замінити на нові.
3
Лінзи пролонгованого носіння можна не знімати до 30 діб. Однак офтальмологи рекомендують після 7 днів безперервного носіння видалити їх на ніч і дати очам відпочити.
4
Лінзи рекомендується знімати перед купанням і відвідуванням сауни. Не слід наносити косметику на очі перед використанням лінз.
5
Лінзи необхідно негайно зняти, якщо у вас: - з'явилося відчуття сверблячки, сухості або печіння в очах; - виникло відчуття стороннього тіла в очах; - почалися незвичайні виділення з очей, почервоніння або надмірне сльозовиділення; - почалася застуда, грип або сезонна алергія.
6
В лінзах можна: - займатися будь-якими активними видами спорту; - літати в літаках і плавати на підводних човнах; - носити сонцезахисні окуляри; - водити автомобіль і будь-яке інше засіб пересування.
7
Не можна спати в не призначених для сну лінзах, надягати одноразові лінзи кілька разів, носити лінзи довше передбаченого терміну, зберігати лінзи в просроченном розчині.
Зверніть увагу
Існує кілька видів лінз: Частою планової заміни (від одного дня до двох тижнів) Плановою заміни (від одного до декількох місяців) С довгим терміном носіння (для м'яких лінз - до року, для жорстких лінз - до декількох років) гнучкого режиму носіння (можна не знімати до місяця)
Корисна порада
Якщо лінза злиплися, опустіть її в розчин і, якщо вона сама не розправиться, акуратно розправте її подушечками пальцев.Еслі лінза впала на підлогу, сполосніть її струменем розчину, налийте в контейнер свіжий розчин і покладіть в нього лінзу. Надягати її можна тільки після того, як вона очиститься. Якщо лінза порвалася, ушкодилася або змінила колір, її потрібно негайно замінити. Перед носінням лінз, необхідно ознайомитися з інструкцією.
Контактні лінзи мають високу популярність як у слабозорих, так і у тих, чий зір в порядку. Щоб застосування даного винаходу приносило радість, а не постійне роздратування, потрібно знати, як правильно почати носити лінзи.

Обстеження у лікаря

Будь-яке перше придбання лінз повинно супроводжуватися походом до лікаря-офтальмолога. При магазинах оптики, де продаються і контактні лінзи, часто можна побачити кабінет лікаря, який займається підбором лінз. Але не варто довіряти «першому зустрічному» спеціалісту.Дело в тому, що використання лінз безпосередньо впливає на ваш зір і здоров'я очей в цілому. Бувають ситуації, коли очам строго протипоказано носіння контактних лінз. І якщо ви не хочете погіршити ситуацію, обов'язково зверніться в спеціальну очну поліклініку або до вашого лікуючого офтальмолога за консультацією. Ці фахівці не мають комерційних цілей, на відміну від тих, хто сидить в магазинах оптики, тому ви отримаєте якісні совети.Ідеальним варіантом буде звернутися в клініку, у якій є свій магазин контактних лінз. Так ви отримаєте професійну допомогу і заощадите гроші.

Перший тиждень

Після того, як ви придбали лінзи, належить привчити свої очі терпіти на собі прозору плівку, постійно випробовуючи дискомфорт. Цей відноситься як і до лінз коригувальним зір, так і до звичайних кольоровим. Технології і виробники лінз прагнуть значно полегшити звикання і поставляють разом з даним продуктом додаткові кошти. Наприклад, щоб було легше в перший тиждень (або дві) переносити дискомфорт, можна придбати спеціальні краплі, які будуть зволожувати ваше око. Але будьте уважні, постійне використання крапель, які імітували сльозу, може привести до зворотного ефекту. Око перестане виробляти сльозу природним шляхом, і ви так і не зможете звикнути до лінзамВ перші дні носите лінзи 2-3 години, потім тільки збільшуйте цей час. Перед тим як піти з магазину, попросіть лікаря, який вас консультує, проконтролювати те, як ви будете самостійно надягати лінзи. Наявність нагляду знизить кількість проблем при першому надяганні лінз на глаза.Через два тижні дискомфорт очей повинен зникнути або знизитися настільки, що ви не будете про нього постійно пам'ятати. Якщо цього не сталося - значить лінзи були підібрані неправильно. І якщо є можливість, зробіть повернення товару і придбайте другий.

Про жорстких контактних лінзах

Жорсткі лінзи призначають тим, у кого є астигматизм (викривлення рогівки). Такі лінзи, на відміну від м'яких, що не натирають очей, а безпосередньо впливають на нього і вирівнюють рогівку, знижуючи відхилення від норми. Але разом з тією користю, яку приносять жорсткі лінзи, виникає і багато проблем при їх початковому іспользованіі.Во-перше, ніколи не купуйте жорсткі лінзи без поради лікаря. По-друге, не примушуйте своє око, надягаючи жорстку лінзу на цілий день. Завжди використовуйте спеціальні краплі, які знижуватимуть тертя. У перші дні носите лінзи 15-30 хвилин і поступово збільшуйте цей інтервал.