Як знайти площу, периметр. Як визначити площу якщо відомий периметр ламаної лінііі.

Для того щоб знайти площу або периметр, не обов'язково володіти великими знаннями в геометрії. Є способи робити це і без розрахунків, але методи, що вимагають знання формул і вміння ними користуватися, найбільш точні.
Інструкція
1
Якщо у вас є фігура довільної площі, для якої потрібно визначити площу і периметр, і ви не можете використовувати звичайні формули для розрахунків, так як це не прямокутник, коло або трапеція, а щось складніше по конфігурації, першим справою, розділіть цю фігуру на частини. Зазвичай багатокутники поділяють на трикутники, якщо у вашій заданої фігури є вигнуті лінії в периметрі, виділяйте трикутники і сегменти круга. Добудуйте сегменти до повного кола, щоб мати можливість виміряти потрібні значення. Розділивши всю фігури на подібні елементи, порахуйте для кожного з них площа. Площа трикутника дорівнює половині прозведенная однієї з його сторін на висоту, опущену до цієї сторони. Виміряйте лінійкою для кожного трикутника потрібні довжини, підставте значення в формулу і порахуйте площа кожного трикутника. Якщо ви виділили крім трикутників, як елементи, і сегменти кола, вважайте їх площа по формулі? ^ 2 * а/360-S, де a - це центральний кут, два радіуса якого з'єднані між собою дугою сегмента; S - площа трикутника, утвореного тими ж радіусами і прямий, якою можна спрямити дугу, з'єднавши радіуси. Коли вам відомі всі площі окремих елементів конкретного випадку їх, щоб з'ясувати площу потрібної фігури.
2
Щоб дізнатися периметр, треба виміряти все прямолінійні відрізки в ньому і скласти їх. Потім додати до отриманого числа, обчислені довжини дуг. Довжина дуги окружності обчислюється як добуток радіуса кола на кут а, вже згадуваний вище.
3
Можна обмежитися мінімумом розрахунків, якщо використовувати інші методи для визначення площі. Так ви можете використовувати палетку. Накладіть палетку поверх фігури, для якої визначаєте площа, перерахуйте всі одиниці площі перекривають шукану площу, а потім помножте отримане число на відому площу одиниці виміру палетки.
4
Вимагає більше інструментів ваговій метод визначення площі. Якщо у вас є точні ваги, скопіюйте зображення шуканої площі на лист відомого формату, зважте його. Тепер виріжте зображення фігури і виміряйте його вагу. Коли вам відома площа і вага цілого аркуша, а також вага його частини, можна скласти пропорцію і визначити площу цій частині. Краще цей метод використовувати, якщо папір фабричного виробництва.
5
А найпростіший спосіб виміряти периметр, прокласти по всій лінії периметра нитка. Важливо, щоб нитка точно збігалася з периметром. Коли нитка замкнеться, тобто зробить повне коло по лінії периметра, відзначте точку на ній, в якій нитка стикнулася з місцем початку відліку. Відріжте і виміряйте отриману довжину, значення вашого виміру - це і є периметр даної фігури.