Як визначити націнку.

Перш за все, необхідно мати на увазі, що визначення торгової націнки залежить від суб'єкта і мети визначення. З точки зору торгового підприємства націнка має кілька економічних смислів. В першу чергу, торгова націнка визначає прибуток підприємстві. Так, згідно з Методичними рекомендаціями з обліку й оформлення операцій прийому, зберігання та відпуску товарів в організаціях торгівлі (затверджені Листом Роскомторга від 10.07.96 №1-794/32-5) торгова націнка являє собою різницю між виручкою від реалізації і купівельною вартістю товарів.
Інструкція
1
Таким чином, на стадії ціноутворення торгова націнка визначається підприємством самостійно. Найчастіше, торгова націнка встановлюється у вигляді фіксованого відсотка від покупної вартості товарів. Наприклад, при покупної вартості товарів в 100 тисяч рублів і торговельній націнці 30%, торгова націнка становитиме 30 тисяч рублів, а роздрібна ціна дорівнюватиме 130 тисяч рублів.
2
В цілях бухгалтерського та податкового обліку торгова націнка визначається згідно вищезгаданим Методичних рекомендацій кількома способамі.По загальним товарообігу: ВД = Т х РН: 100, де Т - загальний товарообіг, РН - розрахункова торгова надбавка, РН = ТН: ( 100 + ТН) х 100, де ТН - торгова надбавка,%
3
За асортиментом товарообігу: ВД = (Т1 х РН1 + Т2 х РН2 + ... + Тn х РНn): 100, де Т1, Т2, ..., Тn - товарообіги по групах товарів; РН1, РН2 , ..., РНn - розрахункові торгові надбавки за групами товаров.РНn = ТНn: (100 + ТНn) х 100, де ТН1, ТН2, ..., ТНn - торгова надбавка за групами товарів,%.
4
За середнім відсотком: ВД = Т х П: 100, де П - середній відсоток валового дохода.П = (ТНн + ТНП - Тнв): (Т + ОК) х 100, де ТНн - торгова надбавка на залишок товарів на початок звітного періоду; ТНП - торгова надбавка на товари, що надійшли за звітний період; Тнв - торгова надбавка на товари, що вибули; ОК - залишок товарів на кінець звітного періоду.
5
За асортиментом залишку товару: ВД = (ТНн + ТНП - Тнв) - ТНК, де ТНК - торгова надбавка на залишок товарів на кінець звітного періода.Виберіте метод визначення націнки, найбільш підходящий вашої організації, і закріпіть його в обліковій політиці.
Для визначення торгового місця використовуйте зазначені в Податковому Кодексі РФ п'ять його ознак. Тільки в цьому випадку послуги передачі в оренду торгової площі підпадають під застосування такого Єдиного податку на поставлений дохід.
Вам знадобиться
  • Податковий Кодекс РФ.
Інструкція
1
При відкритті роздрібного торгового підприємства особливу увагу приділіть вибору торгового місця, орієнтуючись на 5 ознак, наведених в Податковому Кодексі РФ.
2
В першу чергу вибирайте під торгове місце частину нерухомого майна: будівлі, будівлі, споруди або окрему земельну ділянку. Вибирайте торгове місце для використання з метою надання послуг з організації для населення громадського харчування або вчинення роздрібних угод купівлі-продажу.
3
Як підтвердження призначення торгового місця використовуйте правовстановлюючі або інвентаризаційні документи, або сам факт надання послуг для населення громадського харчування або проведення роздрібної купівлі-продажу.
4
Тільки в цьому випадку можете застосувати Єдиний податок на поставлений дохід до даного виду діяльності. У разі здачі частини орендованої під торгове місце площі в суборенду, вона також підпадає під дію Єдиного податку, що нараховується на поставлений дохід.
5
Також візьміть до уваги, що торгове місце не може мати торгових залів для того, щоб була можливість застосування Єдиного податку на поставлений дохід, а також може розташовуватися в об'єктах стаціонарної торговельної мережі, що не мають торгових залів. До таких об'єктів відносяться ринки, кіоски, торгові комплекси, торгові автомати та аналогічні їм об'єкти. Об'єкт визнається стаціонарної торгової мережею в тому випадку, якщо підтверджено факт використання його для ведення торговельної діяльності.
6
Використовуйте для ведення торгівлі не тільки стаціонарне торгове місце, а й пересувне та/або розбірне. Послуги з передачі в оренду (тимчасове володіння, тимчасове користування) обраного місця для торгівлі, розташованого в одному з об'єктів стаціонарної торговельної мережі тільки при дотриманні всіх п'яти вимог підпадають під обкладення Єдиним податком на поставлений дохід.
Зверніть увагу
Законом не дається роз'яснень, хто зобов'язаний доводити фактичне використання об'єкта як об'єкта торгівлі - платник податків або податковий орган.
Корисна порада
Стаціонарна торгова мережа - торгова мережа, розташована у призначених та/або використовуються організації торгівлі будовах, спорудах, будівлі, підключених до мереж комунікацій.