Як навчитися малювати пастеллю. Як навчиться малювати пастельними крейдою.

Пастеллю можна створювати графічні та живописні твори. Ця техніка підходить для тих малюнків, де необов'язково виписувати дрібні деталі. Малюнок, виконаний пастеллю, має своє неповторне чарівність. І для того щоб навчитися так малювати, потрібно знати особливості матеріалу і правила нанесення пастельних шарів.
Вам знадобиться
  • пастельні крейди, спеціальна неглянцевого шорстка папір, простий олівець і планшет, фіксатив, приладдя для розтушовування, ножик, ластик.
Інструкція
1
Підготуйте пастельні напівм'які крейда циліндричної форми. Непогано якщо у вас буде набір з п'ятнадцяти квітів. Зберігайте крейда тільки в спеціальній коробці з поролоновим вкладишем, т.к. крейда дуже тендітні. Художники перед роботою рекомендують розламувати довгі крейда на дві частини і обов'язково тримати крейду за обгортку, щоб не бруднити руки і папір.
2
Покладіть перед собою чисту ганчірочку. Нею ви зможете витирати руки або прати непотрібні штрихи. Також поклавши декілька крейди на ганчірку, ви будете впевнені в тому, що вони не покотяться, стикаючись і змішуючись.
3
Спробуйте наносити лінії на папір. Можна малювати будь-якою частиною олівця. Подивіться, які лінії при цьому виходять. Багато залежить від сили натиску. Однак не перестарайтеся, інакше воно дрібним розсиплеться на частини.
4
Після нанесення фарби на папір спробуйте розтушувати малюнок. Це можна зробити пальцями або ватяними паличками. При цьому від сили натиску і тривалості тертя колір буде змінюватися. Растушевкой можна домогтися злиття різних кольорів або отримання нового відтінку.
5
Виправити неправильно нанесені штрихи можна, якщо тільки папір не зафарбована повністю. Спробуйте змахнути пастель з аркуша бавовняної ганчірочкою, а залишився слід стерти ластиком. Якщо пастель нанесена щільно, розтушуйте колір до напівпрозорої, а потім спробуйте нанести поверх потрібні штрихи.
6
Використовуйте для перших робіт крейда одного або двох кольорів. При виконанні малюнка одного кольору зверніть увагу на світлотіні. При роботі двома кольорами - все увагу на густоту нанесення фарби.
7
Готовий малюнок необхідно закріпити. Скористайтеся для цього спеціальним фіксатівом або збризніть рисунок безбарвним лаком для волосся.
Зверніть увагу
Якщо така техніка вам подобається, то можете записатися на курси малювання пастеллю або взяти кілька уроків у справжнього художника. Також в інтернеті можна знайти безліч майстер-класів, в яких вам поетапно розкажуть, як виконати певний малюнок.
Корисна порада
Після малювання одним кольором, обов'язково протріть руки м'якою ганчіркою. Якщо мелок стикався з іншими дрібному, його теж необхідно протерти, щоб на папері потім не з'явилися змішані кольору.