Як просвердлити керамограніт. Як зробити отвір в керамограніте.

Керамограніт є дуже міцним матеріалом. Для того щоб якісно просвердлити його, необхідно мати під рукою спеціальний інструмент. Без нього зробити отвір досить складно. Однак керамограніт можна просвердлити трубчастим алмазним свердлом.
Інструкція
1
Досить великою проблемою виступає крихкість керамогранита. Від сильного натискання даний матеріал просто колеться. Для того щоб зробити отвір великого діаметру, можна використовувати болгарку. Маленькі отвори за допомогою болгарки зробити навряд чи вдасться. Для цієї мети добре підходить свердлильний верстат. Якщо не вдається його знайти, то можна використовувати звичайну стійку для дриля. Дриль найкраще використовувати двошвидкісну. Справа в тому, що алмазне свердло не зможе витримати великої напруги, тому швидкість повинна бути невелика.
2
Якщо ви маєте свердлильний верстат, то особливих труднощів при роботі не повинно виникнути. Практично у всіх таких верстатів мається пересувна майданчик, на якій дуже зручно закріплювати плитку струбциною. Після того, як плитка затиснута за допомогою струбцини, необхідно подбати про охолодження. Використовуйте звичайну пляшку з-під мінеральної води. У кришці пляшки зробіть отвір діаметром 2-3 міліметри. Покладіть пляшку на бік, а правою рукою регулюйте механізм опускання патрона. Лівою рукою потрібно придавлює пляшку, тим самим, подаючи воду на свердло.
3
Саме свердло може зробити тонкий і акуратний рез. До того ж, воно досить швидко може пройти через тіло плитки. Під плитку обов'язково підкладіть шматок ДВП, гіпсокартону або ж фанери. Дані матеріали добре підходять в якості підкладки. Після того, як свердло пройде керамограніт, воно не буде стикатися з металом майданчики.
4
Варто відзначити, алмазні свердла далеко не вічні. Їх вистачає для свердління приблизно тридцяти отворів. Свердла можна знайти практично в будь-якому будівельному магазині. Як і всі матеріали, вони відрізняються ціною і якістю.