Як придумати сценарій. Як придумати свій фільм.

Ідея постановки спектаклю або фільму завжди приходить сама. Але опис ідеї у формі драматургічного твору цілком і повністю залежить від працьовитості та майстерності автора. Створення сценарію пов'язано з обов'язковим знанням основ драматургії і ділиться на кілька етапів, що полегшують роботу.
Інструкція
1
Випишіть імена головних героїв, час і місце дії. Послідовно викладіть ключові події сюжету. На цьому етапі про репліках немає й мови, особливо якщо ви складаєте сценарій «з нуля», а не за мотивами книги або іншого літературного твору. В ідеалі кожна подія має розташовуватися на окремому аркуші. Склейте їх між собою в хронологічному порядку. Одне з ключових подій має виконувати функції кульмінації.
2
Розділіть кожен лист на кілька частин. У кожній частині випишіть інше, менш значна подія або вчинок героя, який повинен привести до наступного ключового події. Розвивайте дію, ведучи його до кульмінації - моменту найвищої напруги. Після неї серйозних подій у творі бути не повинно - вони вже не будуть сприйматися.
3
Пропишіть зовсім незначні ідеї і дрібні деталі, не включаючи репліки героїв, а тільки маючи на увазі їх. В описі предметів і дій використовуйте переважно дієслова, виключайте причетні і дієприслівникові обороти, прикметники. Описи погоди, інтер'єру, пейзажу припустимі в рідкісних випадках, коли впливають на події. Інакше із драматургії ви переходите в прозу.
4
Намалюйте таблицю з трьома стовпцями: у першому стовпці буде вказано подія і перераховані дії, у другому - ім'я мовця героя, в третьому - репліка. Випишіть кожну дію, кожну подію і кожну репліку в відповідному полі. Залишайте між осередками місце, щоб можна було виправляти сценарій на ходу чи пізніше, після написання.
5
Консультуйтесь зі сценаристами, що мають досвід роботи в кіно або театрі. Слухайте їх поради і переробляйте сценарій в місцях порушення логіки і драматургії. Навіть професіонали вимушені змінювати і доповнювати сценарій за смаком режисера, просто вони роблять менше помилок.
Щоб свято надовго запам'яталося, розворушити його гостей, поставивши невелику сценку . Ну а якщо це детсадовский, шкільний, студентський або корпоративний вечір - без дотепних і злободенних сценок точно не обійтися. Горді учасники та вдячна публіка ще довго будуть обговорювати найбільш вдалі епізоди і цитувати ваші жарти.
Вам знадобиться
  • У ході підготовки сценки у вас завжди повинні бути під рукою письмове приладдя, вихідні матеріали (казки, байки, журнали, фото- та відеоматеріали тощо), фарби і пензлики (або справжній грим). Якщо ви плануєте поставити костюмовану сценку, заздалегідь подбайте про те, щоб всі костюми були готові до уявленню. Хочете влаштувати конкурс сценок в дусі КВН - приготуйте ширму, для якої буде потрібно полотно (або щільна тканина) і дерев'яна основа на шарнірах. І, відповідно, молоток, цвяхи, шурупи, скріпки або шпалерні цвяхи.
Інструкція
1
Напишіть сценарій. Візьміть ручку, папір або почніть роботу за комп'ютером. Використовуйте готові матеріали (казки, байки, вірші, анекдоти, сцени й мотиви відомих фільмів). Або придумайте сценарій «з нуля», грунтуючись на дійсних подіях життя школи, вузу, установи, сім'ї, двору і т.д. У сценарії важливо враховувати те, для якого свята ви збираєтеся підготувати сценку , характери дійових осіб і виконавців, аудиторію майбутнього уявлення.
2
Подумайте, хто буде брати участь у сценці. Характери головних героїв не списуйте повністю з ваших друзів або колег: нехай глядач трохи поламає голову над тим, кого або що ви мали на увазі під тим чи іншим чином-маскою. Але й не затемняйте сенс: герої і ситуації мають бути досить впізнаваними.
3
Жарти придумуйте краще спільно з іншими учасниками сценки. Не використовуйте при написанні сценки тих мотивів, які можуть образити учасників або глядачів. Описуйте негативних персонажів в смішному, але не в відразливому вигляді. Їх мова і дії повинні бути спочатку не менш переконливими, ніж слова і вчинки позитивних героїв для того щоб зав'язалася хоч якась інтрига.
4
Докладно опишіть мізансцени: хто, звідки і коли виходить, як по відношенню до акторів буде розташований реквізит, які жести, міміка, хода повинні бути у дійових осіб.
5
Заздалегідь відзначте в сценарії ті місця, які будуть цілком складатися з імпровізацій учасників і глядачів. Імпровізація не повинна бути занадто важкою для акторів і публіки. Напишіть (заздалегідь) слова пісні або рядки віршів, які повинні будуть вимовити глядачі або схему примірних реакцій глядача на ті чи інші слова чи дії персонажа, звернені до нього.
6
Якщо ви хочете використовувати в сценці ілюструють фото- і відеоматеріали, а також музику і світлові ефекти, складіть паралельний сценарій (для звуко- або відеорежисера і освітлювача). Відзначте в цьому сценарії, після яких слів того чи іншого діючої особи і як довго звучатиме музика чи необхідний відеоряд. Складіть хронометраж записів. Звичайно, якщо ваш актовий зал або навіть клас має сучасне оснащення, то все це досить буде внести в пам'ять комп'ютера, використовуючи спеціальні програми.
7
Складіть приблизний план репетицій з урахуванням графіка зайнятості учасників.