Як почати виступ.

У пам'яті глядачів завжди залишаються два ключових моменти про виступаючому ораторі, музиканта чи музичному колективі: початок і кінець виступу. Саме тому важливо з самого початку справити сприятливе враження.
Інструкція
1
Посміхайтеся. Навіть перед читанням наукової доповіді привітайте слухачів жестом приязні і гарного настрою. По-перше, ви розташуйте слухачів до себе і дасте знати, що маєте потребу в їх уваги; по-друге, справите враження впевненої в собі людини, яка може розповісти щось по-справжньому вартісне в цікавій манері.
2
Зверніться до публіки. Універсальні звернення в такому випадку - «пані та панове», «шановні глядачі», «любі друзі» і т.д., в залежності від контексту. Музиканти можуть використовувати назву міста або закладу, в якому виступають. Вчені звертаються до слухачів за посадою. Важливо зберегти при цьому (і далі) щиру усмішку і бажання поділитися важливою для слухачів інформацією.
3
Привітайтеся і представтесь. Універсальної формулювання тут немає, як немає двох однакових виступів. У будь-якому випадку ви можете назвати своє ім'я без зайвого пафосу і театральності, але музиканти повинні винайти фішку, невеликої мотив, за яким їх будуть впізнавати завжди і скрізь. Таку фішку потрібно заздалегідь відрепетирувати, щоб в момент виступу не сталося зриву.
4
Поговоріть трохи на абстрактні теми. Якщо ви виступаєте не першим, похваліть попередніх ораторів або музикантів, висловивши солідарність з ними в якихось питаннях. Водночас через кілька секунд підкресліть свою відмінність від них. Опишіть, ніж ваше виступ буде виділятися на фоні інших. Позначте назву свого твору (для музикантів) або тему доповіді (для вчених)
5
Вимовте перші слова з доповіді або почніть виконання першої пісні. Будьте розкуті, випромінюйте впевненість в собі. Не бійтеся помилок, запинок, заговорок: все це буде обов'язково, але, якщо ви не станете загострювати уваги на власних огріхів, їх майже ніхто не почує і не сприйме. Жестикулюйте активно, але не дуже сильно. Будьте зрозумілі для своєї аудиторії.