Як обкатувати новий автомобіль.

Термін служби автомобіля не в малому ступені залежить від того, наскільки правильно було проведено його початковий період експлуатації (обкатка). При обкатці машини відбувається підготовка всіх тертьових деталей автомобіля до роботи в нормальних умовах. В цей період автомобіль повинен експлуатуватися при зменшеній навантаженні і при знижених швидкостях руху. Існують і інші правила обкатки.
Інструкція
1
Починайте рух тільки після прогріву двигуна на малій частоті обертання коленвала в режимі холостого ходу протягом 4-5 хвилин. При цьому злегка прикрийте повітряну заслінку. Не можна прогрівати двигун при великій частоті колінчастого вала.
2
Використовуйте помірні швидкості руху, рекомендовані заводом-виробником на період обкатки.
3
Чи не рухайтеся на автомобілі в період обкатки без крайньої потреби по важких дорогах, бездоріжжю, чи не долайте круті і затяжні підйоми.
4
При русі по неякісному покриттю не давайте автомобілю повне навантаження.
5
В період обкатки за кермом автомобіля повинен знаходитися досвідчений водій, не допускайте до управління машиною учнів, що не володіють достатнім досвідом.
6
Після тривалого руху періодично контролюйте рукою на дотик ступінь нагрівання карданного вала, картера коробки передач, картера заднього моста, гальмівних барабанів і маточин коліс. Рука повинна витримувати тривале дотик. Якщо відбувається суттєвий і надмірний нагрів маточин, відрегулюйте їх підшипники. При підвищеному нагріванні гальмівних барабанів перевірте справність дії гальмівної системи.
7
Якщо ручна експрес-діагностика показує нагрів картеров заднього моста, карданів і коробки передач, знижуйте швидкість руху автомобіля. Якщо цей захід не допомагає, а перегрів залишається високим, розберіть зазначені вузли (самостійно або в авторемонтної майстерні) для контролю і регулювання.
Зверніть увагу
Поведінка деталей обкачуємо автомобіля. Перед тим, як обкатати новий автомобіль, слід знати, які саме процеси відбуваються в його основних вузлах і агрегатах. Важливо пам'ятати про те, що первинна робота мотора в режимі холостих обертів негативно позначається на стані двигуна в цілому - такі умови виготовлювачі відносять до розряду «важких».
Корисна порада
Рекомендується обкатувати новий автомобіль, бувший не треба, бо немає сенсу. На заводі звичайно обкатують автомобіль, перевіряють ці ж самі вузли, але у них немає такого тривалого пробігу в 3000, а тим більше в 10 000 кілометрів. І ви купуючи новий автомобіль самі правильно повинні його обкатати, запам'ятайте ПРАВИЛЬНА обкатку АВТОМОБІЛЯ, може збільшити термін служби того чи іншого вузла, а відповідно позбавити вас від головного болю.